Advent 2021

Adventní období jsme zahájili nezbytným tvořením adventních věnců, na které nás pozval kroužek Šikulové. Některé děti se zpočátku bály, že se jim adventní věnec nepovede, ale všechny jejich obavy byly zbytečné a děti si odnesly domů nádherně nazdobené výtvory. Samozřejmě že děti z kroužku Šikulové nezapomněly ani na adventní věnec pro naši školní družinu, na kterém jsme každý pátek před adventní nedělí postupně rozsvěcovali svíce.
Protože kolem nás ale stále řádil „Koviďák“, nescházeli jsme se k rozsvěcování svíček v naší herně, ale scházeli jsme se u vodních ploch v Lobezském parku. Před rozsvícením svíce se vždy zjevovaly adventní postavy, které nám prozrazovaly svá kouzla a tajemství.
Před první adventní nedělí a svátkem svatého Ondřeje nás babička kořenářka naučila věštit budoucnost. Svatá Barbora nám před druhou adventní nedělí přinesla dary ze Svaté Hory a ukázala dívkám, jak si přičarovat ženicha. Svatý Ambrož se svými čertími pomocníky nás pořádně prohnal při sběru sladkostí před třetí adventní nedělí. Se svatou Lucií jsme posbírali odpadky v Lobezském parku a uklidili jsme si také ve svých odděleních. Nakonec se nám před čtvrtou adventní nedělí za zpěvu dětského sboru zjevil Anděl Páně s Ježíškem v náručí a děti z kroužku PomPon dance zatancovali na oslavu Ježíškova narození. Nakonec nás 6. ledna navštívili Tři králové a kdo chtěl, mohl jim přispět do kasičky pro Tříkrálovou sbírku.

RED IZO: 102228418