Duben 2022

Oranžová etapa
V oranžové etapě jsme prověřili naše přírodovědné znalosti pomocí přírodovědné poznávačky, kde jsme určovali oranžové rostliny, zvířata, houby a drahé kameny.
Vyráběli jsme 3D veverky pomocí ruliček od toaletního papíru. Zrovna tak i 3D lištičky z ruliček od toaletního papíru. A také jsme vyráběli oranžové záložky do knížky ve tvaru lišky.
Shlédli jsme kreslenou pohádku O veverce Augustince a poslechli jsme si audio pohádku Pohádka Veverka z vily: O cvičence. Četli jsem i příběhy o veverce z knížky Dobrodružství veverky Zrzečky.
Pomocí papírů nabarvených na oranžovo jsme si vyrobili „pomeranče“ a hráli jsme několik her. První z nich byla pomerančová bitva, kde bylo cílem dostat na protihráčovu stranu co nejvíce pomerančů z papíru. Dále jsme si s pomeranči zaházeli na cíl a skrz obruče. Jako poslední sportovní aktivitu jsme si zahráli hru Košík plný ovoce.
V průběhu celé etapy jsme navštívili různá vycházková místa a postupně jsme navštívili knihovnu, kde pro nás byl připravený program týkající se oranžové barvy.
Konec oranžové etapy jsme zakončili Čarodějnickým rejem na vycházkovém místě U Majáku. Tam jsme jako první shlédli taneční vystoupení Pompon a pak si děti mohly projít přichystané stanoviště s čarodějnickou tématikou (slalom na koštěti s oběhnutím ohýnku, podlézaná koštěte, přeskakování koštěte, hod do kotle) a na závěr byla společná čarodějnická honička. Dětem byly rozdány ceny za splnění všech stanovišť.
Vítězové oranžové etapy z každého oddělní získali přívěsek na klíče ve tvaru chlupaté kouličky.

Simona Šedivcová

RED IZO: 102228418