PROSINEC 2019

2. 12. 2019 Společné zapálení 1. adventní svíce a rozsvícení vánočního stromku

Při společném setkání v herně jsme zapálili první svíci na našem adventním svícnu. Tato svíce se obvykle nazývá „svíce proroků“ na památku proroků, hlavně Izaiáše, kteří předpověděli narození Ježíše Krista. Tato svíčka představuje naději a očekávání. Za společného zpěvu koled jsme také nezapomněli rozsvítit nazdobený stromek.

5. 12. 2019 Malá módní přehlídka – „nápady roku“

Autor článku Barbora Hirmanová: Tato akce se konala v herně školní družiny, která byla uzpůsobena tak, že židle byly poskládány do bloků, aby měli všichni dobrý výhled na molo. Hlavní pořadatelka akce v úvodu přivítala všechna oddělení na módní přehlídce. Následovala přehlídka jednotlivých oddělení. Každé oddělení představovalo jeden vylosovaný měsíc roku, kterému byl přiřazen určitý styl oblečení. Každé oddělení se představilo na svoji zvolenou hudbu a jejich vychovatelka je při přehlídce představovala. Celkem prošlo 9 oddělení. Na závěr předváděly oblečení zbývajících třech měsíců vychovatelky prvních, druhých a třetích ročníků, a děti posléze hádaly, které měsíce byly těmito vychovatelkami ukazovány. Akce se setkala s velkým úspěchem všech dětí, které byly z módní přehlídky nadšeny.

12. 12. 2019 Tradice je zkrátka tradice – komponovaný pořad motivovaný předvánočním časem a Vánocemi

Krásné prostory Lobezského parku přivítaly za zpěvu dětského sboru tradiční postavy patřící k Vánocům. Svatá Barbora prozradila svá tajemství, Lucie noci neupila a ani dne nepřidala, Mikuláš přivedl čerta, který trochu postrašil, a nakonec Anděl přiletěl s Ježíškem v náručí.

16. 12. 2019 Společné zapálení 3. adventní svíce

Třetí adventní neděle se nazývá Gaudete. Pro většinu z nás je známá jako stříbrná a podle tradice patří mezi nejradostnější. Již třetí zapálená adventní svíčka naznačuje, že vánoční svátky, ke kterým se všechny přípravy upínají, jsou na dosah.

20. 12. 2019 Společné zapálení 4. adventní svíce spojené s vánočním překvapením

Protože nastal poslední školní den a prázdniny byly na dosah, zapálili jsme v herně poslední svíčku na našem krásném adventním svícnu. Nebylo to však vše, jako velké překvapení a zároveň dárek pro všechny přítomné děti bylo divadelní představení.

RED IZO: 102228418