STALO SE BŘEZEN 2016

2. 3 jsme se opět sešli v herně ŠD, abychom se dozvěděli výsledky soutěže „Kdo potěší pana Trnku“.  Všichni se nedočkavě těšili na výsledky soutěže. Vyhlášena byla různá kola soutěže.  V každém kole bylo určité hlasování. V prvním kole hlasovali samotní žáci, poté mohli hlasovat rodiče. Skrze toto kolo se dostalo pouze dalších pět obrázků. Na názory našich výtvorů jsem se ptala také široké veřejnosti. Opět se počet výtvorů zúžil, tentokrát na tři. Poslední vítězné logo si mohli vybrat samotní grafici, kteří ho následně upravili do počítačové podoby. Celý záznam hlasování byl opět nahrán na kameru a následně během akce promítán. Vyhlásit vítěze přišli profesionální grafici. Během vyhlášení probíhaly i drobné kvízy.

Dne 9. 3. jsme se sešli v herně, abychom vyslechli instrukce pro novou soutěž „Jak to tam u nich vypadá, mají tam stolek s židlí?“. Naším úkolem bylo vytvořit chaloupku z přírodnin, podobně jako to udělali Křemílek s Vochomůrkou.  Museli jsem nejen vyhledat a nanosit přírodní materiál, ale také vytvořit návrhy, podle kterých obydlí pro skřítky půjde vyrobit jen s použitím provázku. Dílo se všem oddělením povedlo, o čem svědčí i nasbírané body od našich paní učitelek.

Další středu nás navštívila vzácná návštěva - pan Radek Uhlíř, kterého známe jako ředitele Filmáku Plzeň. Měl pro nás připravené zajímavé otázky a ukázky z historie večerníčka v rámci projektu „Od sněženek k sněhulákům“. Soutěžili jsme v 15 smíšených týmech o sladkosti z klobouku kouzelníka Pokustóna. Celý pořad byl velmi poučný a zábavný zároveň.

28. 3 – 1. 4. 2016 KAM CHODÍ MAŠINKY SPÁT

Na 28. ZŠ v ŠD proběhly další akce v rámci celoroční hry „50 let VEČERNÍČKA“, tentokrát pod vlajkou pohádek „Pane, pojďte si hrát“. Od 28. 3. Do 1. 4. 2016 navštívila po skupině všechna oddělení ŠD Depo kolejových vozidel v Plzni na Doubravce. Exkurze „Kam chodí mašiny spát“ provázel pan Mašek. Žáci se dozvěděli něco o historii, o parním vlaku taženými koňmi, viděli parní historické lokomotivy, točnu, která se stále používá a podívali se i do řídící kabiny moderní vlakové soupravy. Na závěr proběhla dlouhá a zajímavá diskuze. Nikomu se nazpět do školy nechtělo. Děkujeme vedoucí DKV i panu Maškovi.

RED IZO: 102228418