STALO SE DUBEN 2016

6. 4. 2016 PANE, POJĎTE SI BEZPEČNĚ HRÁT

Další odpoledne 6. 4. 2016 bylo na vážnější téma a to v rámci projektu „Vzpoura Úrazům“. Akce pod názvem „Pane, pojďte si bezpečně hrát“. Mezi žáky „přišli“ dva mladí sympatičtí a velmi aktivní muži, Honza a Michal. Nepřišli, ale přijeli na invalidních křeslech. Vyprávěli své příběhy i příběhy stejně postižených kamarádů. Varovali děti před riskantním chováním, před zbytečným vytahováním a říkali jim, jak předcházet úrazům. Pomocí videoprojekce ukázali žákům, kdy, kde a jak se stávají nejčastější úrazy. Na závěr si děti vyzkoušely jízdu na invalidním vozíku. Život na něm není jednoduchý. Odpoledne bylo trochu smutné, trochu veselé, ale hlavně poučné.

Jen počkej zajíci!

Tímto příběhem byl motivován další projekt celoroční hry „Slavíme s Večerníčkem“.

Paní vychovatelky ze školní družiny 28. základní školy v Lobzích ve spolupráci s Městskou policií a BESIPem připravili akci zaměřenou na dopravní výchovu. Více než 160 žáků soutěžilo na 10 stanovištích. Zde měli možnost si vyzkoušet jízdu na kole, koloběžce, běh se stavebním kolečkem, couvání podle zrcátka, chůzi na pohyblivém chodníku, průlez tunelem. Zároveň museli prokázat svoje znalosti z dopravní výchovy. Nejtěžší disciplínou byla bezesporu chůze s opileckými a drogovými brýlemi. Druhý den žáci sledovali provoz v okolí školy a počítali osobní auta, nákladní auta a ostatní dopravu na Rokycanské třídě a na Dlouhé ulici.

Premiéra U majáku v Lobzích

Tradiční běh do lobezských schodů uspořádala školní družina 28. základní školy.Ten letošní byl však přesto něčím jiný. V předcházejících ročnících se běhalo na schodech u jezírek v lobezském parku. Letos si pořadatelé vybrali nově vybudovaný Relaxační park U majáku, kde jsou dokonce troje schody. Nejprve proběhl závod žáků, kteří běhali ve dvojících ve třech kategoriích. V odpoledních hodinách se pak konal velký závod rodinných týmů, ve kterém vždy běžel jeden dospělý a jedno dítě. Přihlášeno bylo 30 družstev. Ve velkém klání vyhráli z prvních tříd Jan a David Sniegoňovi, z druhých tříd David a Michael Anýžovi a mezi třeťákami zvítězili Adam a Václav Kinkorovi.  Ceny pro vítěze věnovala Česká průmyslová zdravotní pojišťovna. Naše poděkování patří i ÚMO Plzeň 4 za to, že vybudovali tak krásné prostředí, které můžeme využívat.