STALO SE KVĚTEN 2016

4. května 2016

KRAKONOŠŮV REVÍR

(zábavně-naučná hra o chráněných zvířatech)

V tuto květnovou středu se zrovna Krakonoš rozzlobil na Trautenberka a nebe se zatáhlo tak, že to nevěstilo nic než fujavici a déšť. Proto jsme se rozhodli akci přesunout do obou tělocvičen a revír vytvořit právě tam! U vchodu se děti rozdělily do 20 týmů a nadšeně se rozběhly hledat a třídit informace o chráněných zvířatech. Jednotlivé indicie byly rozlišeny symbolem živočicha, týmy nalezené informace četly a třídily do jednotlivých oblastí: „Kdo jsem a jak vypadám“, „Kde žiji“, „Čím se živím“, „Rozmnožování a chování“. Každý tým nakonec vytvořil plakát jednoho pozoruhodného zvířete a Krakonošův revír se naplnil dvacítkou nejrůznějších živočichů, savců, ptáků i plazů. Děti si v závěru zvědavě prohlížely plakáty ostatních týmů a vlastnoručně vytvořenou přírodovědnou stezku. Bylo hezké pozorovat, jak týmy spolupracovaly a se zájmem o zvířatech diskutovaly.  V jednotlivých odděleních si děti ještě vyprávěly, co zajímavého si zapamatovaly.

PŘIŠEL NÁS ODMĚNIT VEČERNÍČEK

Celý rok jsme sbírali body, tedy vlastně „usměváčky“ a „mračouny“, to podle toho, jak jsme snažili, nebo naopak J…Vše se pečlivě zaznamenávalo do pohádkových pasů, vždy s ukončením jedné večerníčkové etapy se kladné bodíky sčítaly, černé odečítaly. A 11. 5. 2016 mohlo každé oddělení ŠD vyhodnotit 5 nejlepších, nejkreativnějších a nejpilnějších účastníků družinové hry! Sešli jsme se proto v herně, zavolali na Večerníčka a on skutečně přišel! Společně jsme si prohlédli obsáhlou prezentaci fotodokumentaci činnosti naší družiny z celého školního roku. Ti nejúspěšnější z nás byli slavnostně vyhlášeni, odměněni Večerníčkem a navíc půjdou 1. 6. do Muzea tisku na zajímavou exkurzi.

RED IZO: 102228418