STALO SE KVĚTEN 2017

3. 5. - Pražský poutník  - stopovačka za slavnými památkami i osobnostmi

Tentokrát jsme se pomyslně vydali na Petřín, Barrandov, Karlův most a další známá místa Prahy. Děti měly za úkol správně odpovídat na soutěžní otázky, vyluštit křížovku či spočítat schody k petřínské rozhledně. Za každé navštívené stanoviště obdržely kousek skládanky, z níž se nakonec vyklubal slavný pražský Golem. Některým se dokonce povedlo získat i magický šém, který dokázal toto ohromné chlapisko oživit. Praha nám tak odhalila mnohé ze svých tajemství.

10. 5. - Noc na Karlštejně - pěvecká soutěž

Z Prahy jsme se vlakem vydali na nedaleký Karlštejn, ovšem nebylo to jen tak. Děvčata se musela přestrojit za pážata a rytíře, neboť se k nám donesly zvěsti o zákazu vstupu žen na hrad. Z každého oddělení byli vybráni zpěvák či zpěvačka, kteří nám zazpívali písně z pohádek a filmů. Vítězkou se stala Ema Brejchová z 3. A, která v převlečení za páže zpívala píseň Lásko má, já stůňu. Po soutěži ovšem přiběhly stráže a prohledaly každou píď, protože na hradě bylo několik dívek, které se nestačily přestrojit. Co se s nimi pak stalo? Naštěstí žádný trest nedostaly, protože mezi nás přišla samotná Anna Svídnická, manželka Karla IV., která dětem vysvětlila, že ženy na hrad ve skutečnosti směly. Díky tomu jsme se všichni vrátili ve zdraví.

17. 5. K Budějicům cesta - představení města, družinový A – Z kvíz

Tento den jsme odcestovali naším pomyslným vláčkem do další stanice – do Českých Budějovic. Připraven byl pro nás A – Z kvíz, ve kterém jsme se seznámili se všemi okresními městy jižních Čech. Z každého města byla pro kapitány našich týmů připravena jedna vědomostní otázka. Navíc v každém městě měli možnost všichni ostatní žáci procvičit svoje smysly – hmat, čich, chuť, zrak a sluch. Právě na tyto dovednosti byly zaměřeny zábavné soutěže. V celkovém klání zvítězil tým BÉČEK, druzí byli ÁČKA a třetí CÉČKA.

24. 5. Veletrh řemesel – soutěž jednotlivců

Řemesla jsou velice preferována právě v Jihočeském kraji. Proto i my jsme měli možnost vyzkoušet si devatero řemesel: KREJČÍ – navlékal korálky, ŠVEC – zavazoval tkaničku, ZAHRADNÍK – přenášel vodu, PRADELENA – věšela prádlo, HOLIČ – stříhal stejně dlouhé vlásky, ZEDNÍK – stavěl komín z kostek, TRUHLÁŘ – zatloukal hřebíky, PEKAŘ – pekl vánočku a PRODAVAČ – počítal nákup. Právě poslední disciplína byla pro některé žáky nejtěžší. Z prvních tříd si nejlépe vedl Jan Pospíšil, z druháků byla nejlepší Saša Šípková a z třeťáků Vítek Vilímek. V celkovém součtu pak zvítězil tým C, druhý byl tým B a třetí tým A.

31. 5. Už se ten Talinský rybník nahání – pohybová soutěž družstev

Na akci nás přivítal vodník „Tálináček“, který dohlížel na výlov svého rybníka. Žáci měli za úkol ve štafetovém běhu vylovit co nejvíce barevných ryb. Každá rybička měla jinou kilogramovou hodnotu. Poté jednotlivá oddělení měla za úkol všechny vylovené ryby nalepit do svého rybníku a výtvarně jej ztvárnit. Nejvíce kilogramů ryb vylovilo oddělení Paraplata. Celkově vyhrál tým ÁČEK, KTERÝ VYLOVIL 1523 kg ryb.

RED IZO: 102228418