STALO SE LISTOPAD 2015

4. listopadu nás čekalo další promítání ze série večerníčkového festivalu. Hned na začátku jsme shlédli  několik dílů Pejska a Kočičky od oblíbeného autora dětských pohádek Josefa Čapka. Pohádka byla nejenom humorná, ale i velmi poučná. Čekalo nás i další kolo poslechové soutěže „Slyš a piš“

Hned následující týden, tedy 11. listopadu, přivítala děti další klasická pohádka. Ano, jaký by to byl večerníčkový festival bez „Pohádek z mechu a kapradí“? Známé postavičky Křemílek a Vochomůrka si opět poradily s každou lapálií a zvládly vyzrát nad každou záludnou bytostí. Samozřejmě jim k tomu pomáhali různí lesní kamarádi.

18. listopadu k nám zavítali dva nezbední medvědi. Jejich proměny v různé předměty a nejrůznější tvary skvěle vystihnou i daný název Večerníčku „Pane, pojďte si hrát“. I když to mezi touto nerozlučnou dvojicí někdy zaskřípe, stejně se vždy mezi sebou opět udobří. Vždyť „Kdo si hraje, nezlobí“.

Poslední promítaný Večerníček v tomto měsíci byl výjimečný v tom, že byl jako jediný hraný. Doposud jsme viděli ukázku kreslené animace a loutkové. Nyní nás čekali skuteční herci, protože k nám zavítal sám velký Krakonoš s Trautenberkem, Kubou, Anče a Hajným. Celá tato slavná pětka uvedla Večerníček „Krkonošské pohádky“.

Samostatná práce v odděleních probíhala ve večerníčkovém duchu. Dodělávaly se zejména „Večerníčkové pasy“ a „Družinový večerník“.

V tomto měsíci se také stala velká událost. 30. listopadu jsme se poprvé sešli v naší nově opravené budově školní družiny. Budova byla předána 16. listopadu a poté se čtrnáct dnů skoro nepřetržitě drhlo, vybalovalo, stěhovalo, čistilo, metlo, vytíralo, barvilo, natíralo, rovnalo, zdobilo, zkrátka zabydlovalo a já myslím, že to určitě stojí za to se přijít podívat. Kdy? 8. prosince, protože je u nás „Den otevřených dveří“. Těšíme se na Vás J.

RED IZO: 102228418