STALO SE PROSINEC 2016

7. 12. 2016 „ARCHITEKTEM LIBOSADU“

Vydali jsme se k jezírku do Lobezského parku, kde byla na 10 stanovištích nachystaná kreativní soutěž týmů inspirovaná labyrintovými zahradami a přírodou. Za každý splněný úkol dostal tým odměnu – stavební prvek, který mohl zakomponovat do svého návrhu relaxační zahrady. I přes mrazivé počasí měla akce své kouzlo a děti namotivovala právě k tvorbě výtvarného návrhu. Na „libosadu“ jsme tak pracovali v odděleních ještě několik dní. Týmy přemýšlely nad správnou kompozicí, uspořádáním zahrady i nad volbou okrasných či vodních prvků. Závazný byl pouze formát, výtvarná technika mohla být libovolná. Výsledné návrhy vznikly velmi originální, zpracované pastelem, vodovými barvami, aplikací barevných a krepových papírů, přírodnin či textilní koláží. Nezávislá porota z řad pedagogů pak obodovala všechna díla. Zvítězil návrh oddělení Obláček, druhý nejlepší byl návrh týmu z Kvítku a na třetím místě se umístil libosad z oddělení Sněhulák.

14. 12. 2016 „BOTY PODLE BATI“

Z kroměřížských zahrad jsme si odskočili do Zlína, města T. Bati a obuvi. Tentokrát děti nesoutěžily v rámci oddělení, ale vzniklo 8 smíšených týmů. Na zahradě školy se běhala štafeta, v níž týmy sbíraly kousky puzzle různých druhů bot. Týmy také spolupracovaly při tvorbě reklamního sloganu na obuv, zamýšlely se, jaké vlastnosti by měla správná obuv mít, jaké značky obuvi znají a nakreslily, jak si představují obuv budoucnosti. V závěru si společně získané puzzle sestavily a nalepily.

21. 12. 2016 „VÁNOČNÍ ROZJÍMÁNÍ“ – komponovaný pořad k Vánocům

Všichni jsme se sešli v herně u rozsvíceného stromečku a adventního věnce. Kytarový kroužek pod vedením Dagmar Kadlíkové zazpíval krásné koledy, děti z oddělení Obláček si také připravily vánoční píseň. Odměnili jsme vítěze soutěží kroměřížské etapy, shlédli prezentaci o vánočních zvycích a legendách a pak jsme se ponořili do krásné pohádky Vánoční přání. Rozloučili jsme se tak před prázdninami a budeme se těšit na setkání v novém kalendářním roce 2017.

RED IZO: 102228418