STALO SE ÚNOR 2016

První středu po jarních prázdninách proběhla ve ŠD na 28. ZŠ další akce k VEČERNÍČKOVÝM POHÁDKÁM. Tentokrát akce byla věnována pohádkám Josefa Čapka „POVÍDÁNÍ O PEJSKOVI A KOČIČCE“.

10. 2. Zkuste to jako my - Odpoledne bylo plné soutěží a zábavy. Žáci dělali to samé, jako pejsek a kočička v knize. Zašívali kaťata, věšeli prádlo, procházeli po slepu slalomovou dráhu, hledali hračky, poznávali ovoce po hmatu, luštili rébusy a další zajímavé aktivity. Na každém stanovišti dostali za splněný úkol puzzle a na závěr z něho složili obrázek. Všichni se pobavili, zasoutěžili, ale vyhrát mohli jen ti nejlepší. Odpoledne se všem velmi líbilo.

17. 2. Chcete mě? V tomto odpoledni pohádka ustoupila realitě. ŠD navštívil pan Kuna, ředitel Útulku pro opuštěná zvířata v Plzni. Zajímavou besedou přiblížil dětem význam tohoto zařízení.  Pomocí videoprojekce žáci viděli, jak to v útulku vypadá. Řekl nám něco o historii i současnosti. Viděli jsme fotky pejsků při převzetí do útulku a po odchodu k novému pánovi. Byl to velký rozdíl.

Beseda byla zajímavá, poučná a diskuze nekladla meze. Hřálo nás u srdce, když jsme viděly, že děti k osudu zvířat nejsou lhostejné a některé měly při vyprávění i slzy v očí. Jsou to dobré a citlivé děti. Pracovníci útulku odvádějí záslužnou práci.

Ve středu 24. 2. začala nová etapa „Broučci“ a ihned se vyhlásila soutěž „Kdo potěší pana Trnku?“ A jak bychom ho mohli potěšit? Tak, že si pro nás Brouček připravil soutěž o nejhezčí logo školní družiny. Děti se dozvěděly co je to logo a podmínky soutěže. Poté mohly jít s plnou hlavou nápadů tvořit do svých oddělení.  Ještě ten den si každé oddělení vybralo svého zástupce, který se dostal se svým obrázkem do dalšího kola soutěže. Ještě týž týden mohli rodiče hlasovat o postupu některých obrázků do dalších kol. Práce v odděleních se dokumentovala na videozáznam, aby mohla být promítnuta během vyhlášení.

RED IZO: 102228418