STALO SE ZÁŘÍ 2015

Nový školní rok jsme společně zahájili 1. září a začínal poněkud veseleji. Hned na začátku nás čekalo spoustu změn. Nové prostory, nové paní vychovatelky, nové tři první třídy a hlavně absolutně nový organizační systém celé družiny. Dalo nám to všem, tedy nám, dětem i rodičům pořádně zabrat. Zvládli jsme to. Během následujících třech týdnů se celý chod družiny ještě různě upravoval, vylepšoval, až jsme to nakonec společně se dotáhli do té podoby, že mohli být všichni spokojeni.

Ukázalo se také, že naši noví prvňáčkové jsou velmi šikovní. I v provizorních podmínkách vše zvládli a proto mohli být slavnostně pasováni do školní družiny. Akce se konala v aule školy ve středu 23. září a byli také pozváni rodiče.  Aby děti věděly, co je čeká, hned na začátku se pustila prezentace, která obsahovala veškeré akce minulého školního roku. A že bylo na co se dívat. Jako překvapení se objevil i sám Večerníček, který už náznakem zvěstoval, jakého tématu se dotkneme v letošním roce. Všechny děti vesele poplácal a poblahopřál. Děti dostaly družinový kšilt, i něco sladkého na zub. Na závěr celé uvítací akce jsme všichni vyhodili své čepice a myslím, že jsme samotnému Večerníčkovi udělali velkou radost a že se mu u nás bude líbit.

Večerníček k nám opět přišel a dokonce už za týden a tentokrát se přivítal s celou družinou. 30. září jsme se všichni sešli v aule školy. V letošním roce už je nás tolik, že málem pro všechny nezbyly ani židle, proto jsme mohli zavolat Večerníčka opravdu velmi silným hlasem a ten za doprovodu oblíbené melodie přišel mezi nás. Během této akce se také představily všechny paní vychovatelky, uvedla se nová celoroční hra a dozvěděli jsme se nové podmínky zdárného plnění celé hry. Na co se tedy můžeme určitě těšit je soutěž „Slyš a piš“. Tak uvidíme, co nám tento rok nachystá a společně se velmi těšíme J. Nashledanou za měsíc.

RED IZO: 102228418