Únor 2022

I když se o únoru říká: „únor bílý, pole sílí“, nesl se tento měsíc u nás ve školní družině v odstínech modré barvy.
     Prvním tématem celodružinového projektu na téma modrá barva byla naše dobrá Modrá planeta. V naučném videu se děti dozvěděly spoustu informací o naší krásné planetě a své vědomosti pak uplatnily při řešení, pro někoho složitějšího a pro někoho méně, vědomostního kvízu. Nezůstaly jsme ale jenom u naší Země, ale podívaly jsme se s dětmi ještě dále do vesmíru. Naším dalším tématem se stala Sluneční soustava. Úkolem bylo poodhalit tajemství vesmíru, nalézt a umět pojmenovat všechny planety Sluneční soustavy. Každé oddělení se zapojilo do pátrání a hledání indicií, které vedly k poznání planety a také k vytvoření jejího trojrozměrného modelu. Výsledkem je model 3 D Sluneční soustavy, který je zavěšen ve 3. patře v budově ŠD. Každý den se děti mohou při příchodu do družiny podívat vzhůru do vesmíru.
     Třetím tématem byla voda. Nejvíce děti bavily pokusy, při kterých jsme poznávaly vlastnosti vody jako kapaliny (vzlínání vody) a porovnávaly ji s jinými tekutinami jako je olej (lávové lampy). Nechaly jsme nafouknout rukavici a vybouchnout sopku. Téma vody se nám přeneslo i do družinového karnevalu. Oddělení Duha nebo také herna se proměnila v podmořský svět s obří medúzou, kde se děti převlečené za různé mořské živočichy proháněly ve víru tance a soutěžily například v chytání bublin aj.
     Vítězové modré etapy z každého oddělení získali nádhernou karnevalovou masku. A co na závěr? Děti se mnohému naučily, leccos pochopily a při tom všem se báječné pobavily.
Margita Pražáková

RED IZO: 102228418