Informace o průběhu distanční výuky

Usnesení vlády Český republiky č. 1022 ze dne 12. 10. 2020 o přijetí krizového opatření

Ruší a nahrazuje usnesení vlády č. 997 ze dne 8. 10. 2020 a s účinností od 14. 10. 2020 od 00:00 hod. do  1. 11. 2020 do 23:59 hod. stanovuje opatření pro školy. Dne 26. 10. 2020 bylo opatření prodlouženo do 20. 11. 2020.

Změny oproti předchozímu opatření jsou tyto:

• zakazuje se osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání v základní škole (na obou stupních).

Školní jídelna:

Všichni žáci mají odhlášené obědy. Pokud o obědy pro své děti máte zájem (na dotovaný oběd je nárok i v době distanční výuky), je možné si je opět přihlásit telefonicky (378 028 890), na www.strava.cz nebo emailem na adrese macholanovama@zs28.plzen-edu.cz.

Možnosti vydávání obědů žákům v době distančního vyučování:

1) Objednané obědy budou od 11,30 do 14,00 hodin vydány do vlastních přinesených nádob ve školní jídelně (vstup zadním vchodem, II. patro).

2) Osobní konzumace oběda ve školní jídelně od 11,30 do 14,00.

Informace pro vzdálenou výuku 1. stupeň:

Distanční výuka na 1. stupni bude zadávána jako výukové zdroje ve Škole OnLine (viz výuka na 2. stupni) a emailem. Bude používán způsob výuky, na který jsou rodiče i žáci naučení od třídních učitelek.

Informace pro vzdálenou výuku 2. stupeň:

Prezenční i distanční výuka probíhá dle platného rozvrhu, proto je nutné denně sledovat změny v rozvrhu ve Škole OnLine. Doporučujeme žákům na distančním vzdělávání dodržovat platný rozvrh a plnit úkoly v konkrétním čase vyučovací hodin, v které jsou v rozvrhu zadány. Úkoly budou vkládány ke každé hodině samostatně, tím má žák stanoven plán výuky na daný den.

Jednotný systém zadávaní učiva:

Po dobu omezení výuky budeme veškeré informace k distanční výuce zveřejňovat ve školním informačním systému Škola OnLine. Úkoly pro jednotlivé hodiny budou vkládány jako výukové zdroje k jednotlivým hodinám, symbol  . Upozorňujeme, že v mobilní aplikaci Škola OnLine nejsou viditelné veškeré informace, proto využívejte pouze webovou verzi dostupnou přes odkaz na webových stránkách školy nebo tento odkaz: https://skola.plzen-edu.cz/

Průběh distanční výuky:

•  Online – K distanční výuce budeme využívat systém Škola OnLine a produkty společnosti Google, kde mají všichni žáci naší školy vytvořené účty – uživatelské jméno je nalepeno v žákovské knížce. Heslo žáci znají. (v případě potíží lze využít univerzální účet - zak@zs28plzen.cz , heslo je stejné jako na účet 28.zak ve škole na pc - nápověda 123******ert). V žádném případě nevolejte na telefonní čísla, která Vám aplikace nabízí pro připojení!!!

• Offline (Tuto možnost nahlásili zákonní zástupci na třídních schůzkách v září.) – vytištěné materiály, které žáci neobdrželi ve škole v době prezenční výuky, budou k dispozici na vrátnici školy vždy od úterý v daném týdnu.

Dostupné programy pro žáky:

1.     Office - Word, Excel, PowerPoint
Město Plzeň má se společností Microsoft podepsanou smlouvu EES (Enrollment for Education Solution). V rámci této licence má naše škola a její žáci právo na využívání programových produktů společnosti Microsoft.
Jejich součástí jsou i cloudové služby, které jsou přístupné na jednotné adrese www.office.com, a to jak ze školy, tak i z domova.
·        Přihlášení (e-mailová adresa žáka školy ve tvaru): prijmenijm@zs28.plzen-edu.cz
Pro přístup doporučujeme používat prohlížeč Google Chrome.
Tyto aplikace je možné používat v domácím prostředí jak v aplikaci Office 365, tak i po instalaci do svých domácích počítačů. Instalace je v rámci licence EES. Stačí kliknout v Office 365 tlačítko v pravém horním rohu: Nainstalujte si Office.
2.     Google
Každý žák má k dispozici plnohodnotný účet Google.
·        Přihlášení (e-mailová adresa žáka ve tvaru): prijmenijm@zs28plzen.cz je nalepeno v žákovské knížce

3.     Školní e-mail Outlook
Pošta je provozována na serverech SITMP. Pro vzdálený přístup adresa: https://mail.plzen-edu.cz
·        Heslo: heslo žáka do domény PLZEN-EDU (shodné s heslem ke školnímu počítači).

RED IZO: 102228418