Absolventky Dětské univerzity ze 3. A

Na podzim 2017 probíhal čtvrtý ročník Dětské univerzity Fakulty pedagogické. Každý čtvrtek probíhaly po dobu 2 vyučovacích hodin lekce z fyziky, matematiky, chemie, technické výchovy, dějepisu, biologie, pedagogiky, psychologie, anglického jazyka, německého jazyka, výtvarné výchovy, hudební kultury a technické výchovy. Účastníci se přihlašovali na jednotlivé lekce dle vlastního zájmu. Ze třídy 3. A Dětskou univerzitu úspěšně absolvovaly Nela Netušilová, Ema Hrbková a Adéla Oblištilová. Při slavnostní promoci 8. února 2018 obdržely diplomy.

Na podzim jsem s Emičkou a Adélkou chodila na Dětskou univerzitu. Na většině jsem byla s Adélkou, ale na dvou i s Emičkou.Byla jsem na matematice, v ZOO, dvakrát na netradičních hrách, na procházce s poznáváním stromů, na angličtině a hudební výchově. Na promoci jsem se učila, jak přicházet, absolvovala jsem sedm akcí, takže jsem prošla bez vyznamenání. Na promoci jsem dostala diplom, knížku o medvědech, reflexní pásku a časopis Univerzita.
Nela Netušilová

Od října roku 2017 jsem začala chodit s Adélkou a Nelou na Dětskou univerzitu. Jednou týdně nás vyučovali různí profesoři nebo učitelé. Probírali jsme, například první pomoc, Netradiční pohybové hry, cestování Václava Chaloupka, archeologické nálezy, matematiku atd. Zimní semestr jsme zakončili pro mocí, které se zúčastnili i rodinný příslušníci.
Ema Hrbková

Já a moje spolužačky jsme od října do prosince 2017 měly možnost navštěvovat Dětskou univerzitu Západočeské univerzity v Plzni. Během několika čtvrtků jsme se dozvěděly spoustu nových věcí. Zajímavá výuka byla např. v ZOO Plzeň. Také jsme si vyzkoušely jezdit na vozíku pro postižené při sportovních hrách. Nebo jsme se pokusily vyrobit z hlíny sošku Věstonické Venuše. Ve středu 8. února jsme si vyzkoušely, jaké je to být dospělým vysokoškolákem. Při slavnostní promoci jsme obdržely diplom.
Adéla Oblištilová

Mgr. Daniela Trojovská