Letní filmová škola Rozumíme penězům 2012

6.6.-8.6.2012
Žáci 7. A se zúčastnili soutěže O letní školu projektu Rozumíme penězům, kterou už podruhé pořádalo občanské sdružení Aisis ve spolupráci s GE Volunteers. Za velké podpory paní učitelky Tauchenové a p. učitele Kotála natočili videoklip, ve kterém formou grotesky názorně dokázali, jak je důležité rozumět penězům. Jejich klip v konkurenci škol z celé republiky zvítězil a sedmáci se mohli těšit na tři pohodové dny letní školy. Jaké byly?

Ve středu 6. června jsme v 6.30 hod. vyrazili v mikrobusu od školy. Po 3,5 hodinách jízdy jsme konečně dojeli do Rumburku, nacházejícím se v Českém Švýcarsku. Dostali jsme pár nezbytných rad a pokynů a hlavně klíče od pokojů. Po jejich důkladném prozkoumání jsme se sešli ve společenské místnosti i s chrudimskou školou, která tento pobyt vyhrála také. Ve skupinách, do kterých jsme se rozdělili, jsme si museli najít zašifrovaný text, jehož vyluštěním jsme odhalili barvu svého budoucího týmu. Můj tým měl oranžovou barvu. Po této uvítací “aktivitce“ jsme opět hledali, tentokrát části fotografie, podle níž jsme následně zjistili, jaký lektor z GE bude vedoucím našeho týmu. A pak už následovala smršť činností. Naučili jsme se ovládat GPS a pak jsme se podle zadaných souřadnic vydali na bojovku, při které bylo naším cílem najít čtyři stanoviště a splnit tam připravené úkoly. Některá družstva netrefila úplně přesně směr a poněkud si zašla, jiným zas dělalo problém přenést „býčí oko“ z bodu A do bodu B nebo prostrkat všechny členy družstva pavučinou z provazů, ale nakonec jsme se všichni sešli plni zážitků u večeře. Nejúspěšnějším týmem, který splnil všechny úkoly, se stal tým modrých z naší školy.
 Večer jsme zakončili opékáním buřtů, seznamováním se hlavně s holkami z chrudimské školy, zpěvem a hrou na kytaru a samozřejmě fotbalem Plzeň versus Chrudim. Nandali jsme jim to v obou kategoriích. V kategorii kluků jsme vyhráli 4:3 a v kategorii holek 4:2.
Ve čtvrtek jsme začali dobrodružstvím. Nejdříve jsme si poslechli, co je to geocaching. Potom jsme se rozutekli po okolí s cílem najít “kešky“, ve kterých bylo ukryto téma videa, jež jsme měli později natočit. Hledání bylo napínavé, protože kešky mohou být ukryté opravdu kdekoliv a GPS nás občas povodila po dost velkém území. Po nalezení všech čtyř částí šifry jsme konečně získali téma a začali psát scénář. Po zbytek dne jsme se změnili ve filmaře a natáčeli videoklipy o finančních produktech.
 Večer nás čekala zábava v podobě diskotéky a různých soutěží. Následovala večerka a konec dalšího dne.
V pátek následovalo vyhodnocení celého pobytu a ukázky našich videí. Tím jsme zakončili letní filmovou školu. Pak už jen oběd a cesta domů. Po namáhavé cestě zpět do Plzně jsme vystoupili z autobusu, rozloučili se se spolužáky i učiteli a se zavazadly v rukou jsme se vydali domů. Na tuhle akci určitě budeme dlouho vzpomínat.

Zpracovali: P. Bouček, 7. B, J. Tauchenová

RED IZO: 102228418