Zábavné odpoledne v rámci předání cen soutěže Sing a Song

Děti z 28. ZŠ prožily zábavné odpoledne v rámci předávání cen soutěže Sing a Song

(V Plzni, 28. června 2012) – Ve středu 27. června proběhlo v areálu 28. ZŠ v Plzni slavnostní předání výhry v celostátní hudební soutěži Sing a Song. Za vítězství v kategorii nejsledovanější video získali žáci 4. B místní ZŠ vznášení horkovzdušným balónem. V rámci zábavného odpoledne plného soutěží a hudby proběhla i ukázka výuky angličtiny dětí speciální metodou Wattsenglish. Děti se zájmem komunikovaly s rodilými mluvčími a ukázaly rodičům, že nízký věk není na překážku, naopak.

Zpívání anglických písniček a natáčení videoklipů – takové bylo hlavní téma celorepublikového hudebního projektu pro děti Sing a Song organizovaného jazykovou společností Wattsenglish. Žáci 4. B 28. ZŠ v Plzni jednoznačně ovládli kategorii nejsledovanější video. Během dvou měsíců zhlédlo na Youtube jejich profesionální videoklip k písni „Barbie girl“, kterou zároveň sami nazpívali, přes 1000 diváků. Cílem projektu bylo zatraktivnit výuku anglického jazyka na českých školách.
„Děti soutěž nadchla, už teď mě bombardují hromadou písniček, které by chtěly zpívat příští rok, a nápady na choreografii dalšího videoklipu. Každý podobný projekt, který děti motivuje k nějaké kreativní činnosti, vítám. Děti se baví a zároveň se toho mnoho naučí,“ uvedla Mgr. Růžena Písková, angličtinářka 28. ZŠ.

Písničky a zábavná angličtina s rodilým mluvčím
Za svůj kvalitní pěvecký i herecký výkon vyhráli žáci 4. B vznášení v horkovzdušném balónu. To se uskuteční v průběhu září, jakmile to umožní počasí. Děti si během zábavného odpoledne zatancovaly na diskotéce, čekalo na ně i spoustu soutěží, jako např. soutěž o nejlepšího tanečníka, dále proběhla i ukázka výuky angličtiny dětí metodou Wattsenglish. Ta je výjimečná zapojením rodilých mluvčích do výuky a jejich spoluprací s učiteli mateřských a základních škol. „Naše rodilá mluvčí Tash vyzvala všechny děti, aby se s ní naučily tři anglické písničky. Nejprve si děti osvojily text, poté přidaly i kroky a pohyby. Je to jeden z nejzábavnějších způsobů jak nenásilně děti učit angličtině,“ sdělila ředitelka Wattsenglish pro region Plzeň, Ing. Jana Souhradová. „Dětem se výuka moc líbila, největší radost jim udělaly odměny v podobě diplomů, výukových DVD se Stevem Wattsem a sladkostí. Uvažujeme o zapojení rodilých mluvčích do našich hodin angličtiny v nastávajícím školním roce. Všichni se těšíme na září, kdy si užijeme výhru a proletíme se s žáky v balónu“, doplnila paní učitelka Písková. „O prázdninách budou mít děti možnost setkat se s našimi rodilými mluvčími i v rámci příměstských táborů, které se budou konat v Plzni. V případě zájmu se mohou ještě přihlásit,“ poznamenala slečna Souhradová.
Další foto najdete ve fotogalerii
Zpracovala Jana Tomanová

RED IZO: 102228418