Projekt - Aktivní motivace žáků

Naše škola se v letošním roce zapojila do projektu: Aktivní motivace žáků ZŠ = jistota pro budoucnost technických oborů, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Tento projekt je realizován v Plzeňském kraji, realizátorem je Krajská hospodářská komora Plzeňského kraje. Hlavním cílem projektu je umožnit žákům ZŠ získat dostatečný přehled o řemeslných a technických profesích v nejžádanějších oblastech průmyslu v Plzeňském kraji. Získané informace pak mohou usnadnit volbu povolání.
Projekt byl zahájen 1.4.2009 a jeho ukončení se předpokládá v březnu 2011.
Co projekt nabízí: besedy na škole s odborníky z praxe, odborné exkurze do firem, praktické ukázkové dny.
Od kelímků na kosmetiku po soupravu metra, takové je spektrum výrobků a jejich výroby, s nímž se seznámí žáci z naší školy v rámci projektu AKTIVNÍ MOTIVACE ŽÁKŮ ZŠ = JISTOTA PRO BUDOUCNOST TECHNICKÝCH OBORŮ.
Skupina patnácti žáků 2. stupně naší školy se vypravila v závěru loňského roku 2009 do jedné z vlajkových lodí Škodovky, Škody Transportation. Tento špičkový světový výrobce tramvají, lokomotiv a souprav metra se může nejnověji pochlubit zlatou medailí z brněnského veletrhu pro tramvaj ForCity. Nízkopodlažní tramvaje si jako první od Škody Transportation objednalo město Praha.
Žáci se přihlásili 7.-9. tříd měli možnost se přihlásit i další ekurze. Jednou z nich bude i exkurze do stavební společnosti Berger Bohemia, jejíž aktivity zahrnují komplexní bytové objekty, administrativní stavby, průmyslové a výrobní haly, nákupní centra, sportovní zařízení, nemocnice, vzdělávací zařízení, výzkumné instituty, ekologické stavby, ale i silnice, dálnice, parkoviště, letištní zázemí či mostní konstrukce. Podívají se rovněž, jak se vyrábějí mycí linky na auta, a to u jejich předního výrobce Christ Car Wash. Navštíví také Osonu holding, kde se vyrábí nástavby užitkových vozů, Škodu Power, kde se vyrábí parní turbíny, Plzeňskou energetiku, kde se seznámí, jak se vyrábí a rozvádí teplo a elektřina.

Zapsala: výchovná poradkyně

RED IZO: 102228418