LEDEN 2020

Autor článku: Lada Sinkulová - 9. 1. 2020 Křeslo pro hosta – Herec

9. ledna jsme odstartovali další etapu naší celodružinové hry, a to profesí HEREC. Do našeho „Křesla pro hosta“ usedl pan Martin Stránský, který herecké vavříny sbírá za hry na divadelních prknech, za hry před kamerou, za svůj propůjčený hlas v reklamách, v dabingu a při namlouvání audioknih. Děti se pana Stránského ptaly na jeho zážitky z natáčení pohádek a seriálů, na jeho dětství nebo životní úspěchy. Bylo jim vysvětleno, jak probíhá natáčení „krvavých operací“ v seriálu Ordinace v růžové zahradě nebo jak se dabuje film. Za poutavé vyprávění byl pan Stránský na konci akce dětmi odměněn bouřlivým potleskem a s dětmi, které chtěly, si udělal selfie nebo jim věnoval svůj autogram.

Autor článku: Lada Sinkulová - 16. 1. 2020 Divadelní konkurz

16. ledna byla pro děti připravena zábavná hra nazvaná „Divadelní konkurz. Družinová oddělení se na hodinu změnila v prostory divadla a děti měly splnit záludné úkoly. V Kvítku oblékaly židli do kostýmu čarodějnice. Ve Hvězdičce dokázaly při chůzi s knihou na hlavě, že mají správné držení těla. V oddělení Sluníčko si zatančily mazurku. V Paraplíčku předvedly pantomimu. V Duze na ně čekal šermířský souboj s polévkovými lžícemi. V Motýlku si procvičily ohebnost jazyka při jazykolamech. V Obláčku musely z provázků vytvořit kreativní účes. Ve Sněhuláku kreslily poslepu obličej. Všechny úkoly děti zdárně splnily a byly odměněny palci nahoru.

Autor článku: Lada Sinkulová - 16. 1. 2020  Před oponou, za oponou, všichni musí hrát!“

23. ledna se konalo divadelní představení družinových oddělení. Akce se jmenovala „Před oponou, za oponou, všichni musí hrát!“. Děti s paními vychovatelkami nacvičily veršované pohádky od Františka Hrubína a na vybranou pohádku si připravit také kostýmy a kulisy. Oddělení Kapka předvedlo pohádku „O nezvedených kůzlatech“, Kvítek „O Červené Karkulce“, Hvězdička „O Sněhurce“, Sluníčko „O Koblížkovi“, Paraplíčko „O veliké řepě“, Motýlek „O Otesánkovi“, Obláček „O Palečkovi a jeho kamarádech“, Sněhulák „O perníkové chaloupce“, Duha „O Honzovi a drakovi“. Moderátorem pořadu byl maňásek Muf, který děti pochválil za jejich skvělé herecké výkony.

Autor článku: Margita Pražáková - 30. 1. 2020 Křeslo pro hosta – Policista

Na tento den bylo pro děti připraveno velké překvapení. Mimo obvyklého setkání s hostem v herně, se všechna oddělení družiny sešla na prostranství před školou, kam dorazilo služební auto městské policie. Děti směly nahlédnout do interiéru vozidla a poznat tak místa, kam se běžný člověk nepodívá. V druhé části akce proběhla beseda s policistou z Odboru analýzy a prevence kriminality Městské policie Plzeň panem Karlem Zahutem. Přinesl na ukázku výzbroj a výstroj policisty, která byla předvedena na dvou dobrovolnících.  Děti si prohlédly a potěžkaly obušek a chránič nohou. Na konci besedy pak dostaly malý dárek, pexeso dopravních značek.