LISTOPAD 2019

7. 11. 2019 Štafeta dortových skřítků

Po přivítání skřítčími zástupci si každá paní vychovatelka vylosovala stírací los. Díky setření prvního políčka zjistila barvu pro své oddělení. Následně mohl závod začít. „Štafetovým kolíkem“ se v tomto závodě stala kuchařská zástěra. Závodníci si ji předávali, když donesly danou surovinu své barvy a čísla pořadí. Všechny suroviny pochopitelně odevzdali do připravené dortové formy, kterou si každé oddělení vzorně doneslo. Závod byl úspěšný a všichni nalezli potřebné suroviny pro další výrobu dortů.

14. 11. 2019 Zdobíme skřítčí dorty

Na losu bylo potřeba setřít ještě dvě políčka. Jedno prozradilo název dortu a druhé měsíc neboli kapitolu z knihy Jak se pečou skřítčí dorty od autorky Judith Smola. Po celý týden bylo úkolem každého oddělení přečíst povídku z knihy a vymyslet si, jak ozdobit korpus dortu, který obdrželi. Během týdne si mohli připravit různé dekorace a ozdoby. Ve čtvrtek ve dvě hodiny odpoledne začala hodina zdobení. Ve tři hodiny se začal plnit parapet u jídelny, kde proběhlo během následujícího týdne hlasování o nejpovedenější dort. Každý se mohl zapojit a vybrat ten nej. Bylo velice těžké vybrat, protože dorty byly nádherné. Nakonec s 212 hlasy vyhrál dort oddělení Kvítek, druhé místo získalo oddělení Sněhulák a třetí Paraple. Hlasovalo opravdu velké množství kolem jdoucích, protože celkem bylo platných hlasů 769. Moc děkujeme za pomoc.

21. 11. 2019 Křeslo pro hosta – ŠVADLENA

V rámci křesla pro hosta se nám představila švadlena a mistrová odborného výcviku šití Jindřiška Kaslová, která vyprávěla příhody ze své praxe. Paní Kaslová také přinesla ukázky vzorníků a prací vytvořených při její výuce. Děti shlédly pohádku „Jak krteček ke kalhotkám přišel“, po které následoval kvíz s otázkami z této pohádky. Zábavnou aktivitou pro děti bylo protahování, které pomáhá švadlenám proti bolesti zad z dlouhého sezení za šicím strojem. Velmi zajímavou se stala prezentace historie oblékání s odborným výkladem. Závěrem host rozlosoval témata módní přehlídky pro jednotlivá oddělení. Rozloučení s milým hostem proběhlo jako obvykle zpěvem hymny celoroční hry.

28. 11. 2019 Hravá švadlenka – soutěžní odpoledne

Zahájení poslední hry etapy, proběhlo v herně a následně každý soutěžící plnil úkoly. V odděleních školní družiny se nacházelo 9 soutěžních stanovišť, které musely děti obejít a splnit úkol v časovém limitu (Doplňování záplat – Motání klubíčka – Stříhání modelů – Oblékání se na čas – Navlékání korálků – Přiřazování oblečení dle účelu – Navlékání nitě na jehlu – Obkreslování šablony na látku – Házení knoflíků). Na konci akce se všechny děti sešly v herně, kde byla akce zakončena. Další den proběhlo v každém oddělení samostatné vyhodnocení a děti byly za účast a za úspěchy odměněny palci nahoru.

25. a 26. 11. 2019 Adventní tvoření u Šikulů

Kroužek Šikulové pořádal, jako každý rok, akci „Adventní tvoření u Šikulů“. Děti si pozvaly své kamarády, rodiče nebo prarodiče. Společně se pustily do vázání adventních věnců. Některé děti se zpočátku bály, že nedokáží správně poskládat a přivázat chvojí na korpus nebo že nemají dost ozdob, svíček a mašliček, a že se jim adventní věnec nepovede. Všechny starosti se ukázaly jako zbytečné. Děti si spolu s rodiči odnášely domů nádherné výtvory a už se nemohly dočkat, až na svém adventním věnci zapálí první svíčku „NADĚJE“.

RED IZO: 102228418