ÚNOR 2020

Autor článku: Margita Pražáková - 6. 2. 2020 Policejní akademie

Když se řekne policejní akademie (PA), představíme si školu, kde se budoucí policistky a policisté připravují na své povolání. I druhá akce družiny se nesla v tomto duchu. Děti se staly členy družinové policejní akademie a prošly nenáročným výcvikem. V přípravném týdnu si vyrobily policejní čepice a vyplnily průkaz absolventa PA. Při akci si vyzkoušely střelbu na terč, jízdu na pedále, hod gumovými kroužky a zdolávání různých překážek. Za každou splněnou disciplínu si na zadní straně průkazky vybarvily hodnost. Ukončení a vyhodnocení celé akce proběhlo v herně, kde si děti společně zazpívaly družinovou hymnu a následně odpochodovaly s vychovatelkami do svých oddělení.

Autor článku: Margita Pražáková - 13. 2. 2020 Detektivní pátrání

Třetí akce družiny na téma povolání policisty se nesla v duchu detektivního pátrání. Lupič byl dopaden, ale uloupené peníze nebyly nalezeny. Každé oddělení utvořilo vyšetřovací tým, který měl za úkol pátrat po těchto ztracených penězích. Děti si vyzkoušely různé vyšetřovací metody: otisky prstů, sádrový odlitek, porovnávání písma, sestavení profilu pachatele, neviditelné písmo, poznaly ochranné prvky na bankovce a rozluštily několik šifer. Týmovou spolupráci a svým důvtipem se všem podařilo lup vypátrat. Odměnou jim bylo rozdělení nálezného a dva palce nahoru na list policisty.

Autor článku: Kateřina Husová - 20. 2. Křeslo pro hosta: Zdravotník – fyzioterapeut

Zahájili jsme novou etapu celodružinové hry, v níž se budeme věnovat zdravotnickým povoláním. Do křesla tentokrát usedl fyzioterapeut Zdeněk Koutecký, který děti seznámil s různými metodami rehabilitace a předvedl jim mnoho užitečných tipů, jak správně sedět, jak si protáhnout záda či jak se správně mají na tělocviku provádět dřepy, aby se nepřetěžovala kolena. Děti se s nadšením hlásily a odpovídaly na otázky o lidském těle, nabízely se jako dobrovolníci na předvedení cviků, a nakonec byly odměněny palci nahoru za správně předvedený dřep.

Autor článku: Kateřina Husová - 27. 2. První pomoc nejen pro prvňáčky

Na dnešní den byla pro děti připravena naučná štafeta. Na devíti stanovištích se děti mohly seznámit se zásadami první pomoci např. u krvácení, zlomenin, popálenin či bezvědomí. Za pomoci svých vychovatelek a dvou figurantů ze čtvrtého ročníku si děti samy vyzkoušely zajistit stabilizovanou polohu, obvázat poraněnou končetinu nebo předvést, jak by se správně měla zavolat záchranná služba. Na každém stanovišti děti získaly symbol do svého Průkazu malého záchranáře, který jim zůstal na památku.

RED IZO: 102228418