Agentura Pernštejni přivedla děti zpět do doby středověku

Dne 16. 5. 2024 naší školu navštívila umělecká Agentura Pernštejni, která připravila zábavný a vzdělávací program s historickou tematikou. Děti byly pozvány na divadelní představení, které je zavedlo do doby středověku a husitství.

Pro mladší žáky byla připravena pohádka s názvem "Pojďte si s námi hrát na dobu rytířů, princů a princezen", zatímco starší žáci se mohli těšit na divadelní představení s názvem "Jak válčili husité". Akce nebyla pouze pasivním pozorováním. Žáci se aktivně zapojili do vystoupení a mohli si například vyzkoušet dobovou výzbroj a výstroj.

Jedním z vrcholů programu bylo seznámení dětí s taktikou klasického feudálního vojska a ukázání konkrétních husitských zbraní. Děti měly možnost vidět repliky husitského válečného vozu a dokonce si zahrát na jeho osádku.

Celá akce byla velmi úspěšná a děti i dospělí odcházeli s úsměvem na tváři. Agentura Pernštejni dokázala propojit zábavu se vzděláním a přiblížit historii zábavnou formou.

Recenze od žáků ze 7. B:

„V malé tělocvičně se uskutečnilo překvapivě úžasné představení. Rozhodně doporučuji lidem, kteří se o historii zajímají. Za ty peníze to stojí. Nejlépe zpracováno bylo: vysvětlování a ukázky zbroje či výstroje, například bojového vozu. Velice kreativní byla také ukázka bojové taktiky. To nejlepší je, že herci do toho dali svůj nejlepší výkon, nechyběla ani trocha komiky či humoru.“

„Líbilo se mi, jak si vybrali některé z nás a mohli jsme vlézt na ten bojový vůz. Dále se mi líbilo, jak to bylo vtipně podané, jak na závěr bojovali. Dozvěděla jsem se spousty informací, třeba že těch vozů měli fakt hodně. Bylo to super.“

„Bylo to skvělé. Nejlepší byly komické kousky a závěrečné bojování.“

„Bylo to velice vtipné, překvapující a zábavné. Velice se mi to líbilo, užila jsem si to.“

„Líbilo se mi vše. Jak s námi komunikovali, ukazovali výzbroj, mluvili o historii husitů a jak bojovali. Bylo to vtipné. Klidně bych zaplatil znova, abych to mohl vidět podruhé.“

Zpracovala: Mgr. Eliška Slavíková