Celé Česko čte dětem - žáci 5. A čtou prvňáčkům

Ve čtvrtek 2. 3. 2017 četli vybraní žáci z naší třídy prvňáčkům v rámci akce Celé Česko čte dětem. Já a moje kamarádka jsme šly číst do 1. A. Četla jsem knížku O Hajánkovi a Ospalce. Dětem se knížka líbila a dokázaly i odpovědět na otázku, kterou jsem jim dala. Dokonce někteří říkali, že tuhle knížku mají doma. Moc se mi to líbilo. Jestli ještě někdy bude taková příležitost, určitě se zúčastním.
Laura Cubrová, 5.A

Dne 2. 3. 2017 jsem já a moje dvě kamarádky četly úryvky pohádek ve třídě 1. C. Já jsem četla z knížky Sametové kožíšky pohádku Ztracené koťátko. Děti byly moc hodné a šikovné. Uměly odpovídat na otázky a krásně poslouchaly a vnímaly, co čteme. Když jsme odcházely, tak nám zatleskaly. Bylo to krásné.
Adéla Ryšavá, 5. A

Ve čtvrtek 2. 3. 2017 jsem šla s kamarádkou Laurou číst do 1. A, protože probíhal týden čtení. Před hodinou jsem byla dost nervózní, ale když jsem přišla k prvňáčkům, tréma ze mne spadla. Nejprve jsem představila dětem knížku, ze které budu číst - Medvídek PÚ. Potom jsem přečetla úryvek. Když jsem dětem položila otázku: „Kdo vytáhl Medvídka PÚ z králíčkova otvoru?“, přihlásilo se tolik dětí, že jsem nevěděla, koho vyvolat. Na závěr jsme se s Laurou podepsaly do knihy a paní učitelka nám dala za odměnu bonbón.
Nikola Šambergerová, 5. A

Dne 2. 3. 2017 jsem já se svými spolužačkami šla k prvňáčkům do třídy číst na akci Celé Česko čte dětem. Já jsem měla knížku s příběhy o princeznách. Kniha vypráví příběhy o princeznách s různými nešvary a jejich napravením, např. o princezně Bojínce, Nespalíně, Žalobíně, Nejedlíně. Po přečtení jsme si měly připravit pro prvňáčky nějakou otázku k přečtené knize. Po správném zodpovězení se ptala dětí také paní učitelka Tomanová. Nakonec nám prvňáčci zatleskali.
Nataly Kycáková, 5. A

Dne 2. 3. 2017 jsem šla se svými spolužačkami číst do třídy 1. C. Děti byly moc hodné. Já jsem jim přečetla úryvek z knížky O víle Vodánce a bludičce Markétce. Dětem se úryvek moc líbil. Po přečtení úryvku jsem dětem položila otázku. Samozřejmě odpověděly správně. Pak i moje spolužačky přečetly svůj úryvek a položily otázku. Na rozloučenou nám děti silně a hlasitě tleskaly.
Kateřina Legátová, 5. A

Zpracovala Mgr. J. Divišová