Chraňme si naši planetu

Ve středu 23. dubna se na naší škole uskutečnil projektový den "Chraňme si naši planetu", kterým jsme chtěli oslavit mezinárodní konání Dne Země.

Na tento den se vždycky ve škole těšíme, protože se naučíme v lavicích, nemáme matiku, češtinu ani další důležité předměty, ale pracujeme ve skupinách, ve kterých jsou vždycky zástupci všech tříd od první do deváté. Také učitelé jsou často jiní než ti, kteří nás normálně učí. A je s nimi mnohem větší legrace.

Ve středu se nejdříve všichni žáci sešli ve svých třídách, kde je třídní učitelé seznámili s časovým programem celého dne. Poté se všichni rozešli do tříd, kde měli ve svých skupinách plnit zadané úkoly. Každá skupina se zabývala něčím jiným. Zkoumalo se například složení rostlin v okolí školy, čištění a spotřeba vody, spotřeba elektřiny a možnosti, jak ji šetřit, jedna skupina vyráběla model solárního panelu, další zkoumala, jaké to je žít zdravě a pravidelně cvičit. Cílem práce každé skupiny bylo kromě získání nových poznatků také vytvoření plakátů, které zobrazovaly výsledky práce písemně nebo pomocí obrázků, fotek, grafů.

Pátou vyučovací hodinu se celá škola sešla v tělocvičně, kde všechny skupiny svůj úkol představily a ukázaly plakáty.

Myslím, že se projektový den podařil. Plakáty všech skupin budou k vidění v šatnách 2. stupně.

Aneta Marková, 6. A, J. Tauchenová

Další foto je k nahlédnutí ve fotogalerii

Zpracovala Jana Tomanová