Čtvrťáci se pozvali do „restaurace“!

V úterý 6. 12. a ve čtvrtek 8. 12. si žáci ze tříd 4. A a 4. B mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je pozvat své spolužáky na jednoduchou svačinu, samostatně ji připravit a pak, jako v pravé restauraci, si vyzkoušet role zákazníků a číšníků. Žáci předvedli, že umí nejen připravit velmi chutné a osobité „menu“ a anglicky pojmenovat použité ingredience, ale také, a to hlavně, uplatnit základní fráze pro objednávání v restauraci či v obchodě. Čtvrťáci v rušném prostředí „školní restaurace“ anglicky zdvořile oslovovali číšníky, také si objednávali různé pochoutky z připravené nabídky, komentovali chuť, anglicky reagovali na dotazy při objednávání a zvládli i zareagovat na „popletenou“ objednávku.
A jaké fráze například žáci používali?
 „Excuse me….“ „Your order, please“     „Can I have …., please?“             „Anything else?“                            „Here you are“                 „It´s delicious“   „Certairnly“       „How much is it?“
A samozřejmě ty v anglickém jazyce nejdůležitější - zdvořilé: „Hello“ „please“ „thank you“
Při prohlížení fotografií z „místa činu“ jsou patrné silné pozitivní emoce, které žáci prožívali v prostředí „školní restaurace“. Nabídka pokrmů, které žáci připravili, byla pestrá:
„mixed cocktail“, „appple and orange smoothie“, „canapé“, „bananas with nutella and cream“
„vegetable salad called šopský“, cucumber salad“ sandwiches with vegetables  and ham“ „fruit salad“
                                                                                                                                                             Milena Kalabzová