DEPO 2015 – „ Já, hrdina“

Návštěva v DEPU 2015

Třináctého listopadu ve středu, jsme byli se školou v Depu na programu „Já, hrdina“. Nejdříve jsme byli seznámeni s telefoními čísly hasičů, policie a záchranky. Pak jsme si mohli vyzkoušet kostýmy, které představovaly opět hasiče, policii a záchranku. Když jsme měli kostýmy na sobě, zkoušeli jsme různé modelové situace. Já jsem byla policista, moc mě to bavilo. Nejvíce mě bavila situace, kdy policie chytala uprchlíky z vězení. Nejvíce mě bavilo být policistkou, protože jsem mohla zastavovat provoz na vozovce. (Kája)

Dne 13. 11. jsme byli se třídou na akci „ Já, hrdina“ v DEPU 2015, abychom se naučili, co dělat při různých nehodách. Hráli jsme si na policisty, hasiče nebo záchranáře a dělali jsme různé nehody, které se mohou stát i v reálném světě. Dozvěděli jsme se, jak se zachovat např. při nějaké nehodě. Nejvíc se mi líbilo hrát si na hasiče. (Honza R.)

V listopadu jsme byli se školou v DEPU 2015. Hráli jsme si na povolání. Mohli jsme být policisté, záchranáři nebo hasiči, Dozvěděla jsem se, že hasiči pomáhají s povodněmi a také, že policisté spolupracují s pořadateli. Nejvíc mě zaujalo, že tam byla auta přibitá k zemi. Nejzajímavější bylo, že pořadatelé spolupracují s policisty a nejvíc se mi líbilo, že tam byly vysílačky. (Deni)

13. listopadu jsme byli v DEPu 2015 na výstavě „ Já, hrdina“. Vyzkoušeli jsme si profese jako třeba být hasičem, záchranářem nebo dokonce policistou. Také jsme simulovali kritické případy a následně jsme si ukázali, jak je vyřešit. Také mě velmi zaujala role zraněného. Líbila se mi také možnost používat repliky aut, které slouží například pro hasiče, policisty nebo záchranáře. Nejvíc se mi zalíbila naučná počítačová hra, která fungovala tak, že se stala nějaká krizová situace a já musel zavolat záchrannou službu podle situace a zjistit, co je zraněným. Tato výstava byla velmi povedená a těším se na novou. (Honza G.)

V listopadu jsme byli se školou v DEPO 2015. S paní průvodkyní jsem hráli různé situace, např. jak jede vlak a srazí auto nebo začalo hořet v domě. Rozdělili jsme si povolání hasiče, záchranku a policii. Převlékli se do kostýmů a šli jsme na své místo. Byli jsme na výstavě, abychom se naučili, co udělat, když se něco stane. Nejvíc mě zaujala záchranná služba, protože by mě bavilo zachraňovat lidi a řídit sanitku. Nejvíc se mi líbilo, jak jsem si mohla vyzkoušet profese. (Stellka)

V polovině listopadu jsme byli v DEPU 2015. Byli jsme tam se třídou, paní učitelkou a paní asistentkou. Šli jsme tam hlavně proto, že jsme se měli naučit správný postup co říct, když voláme s paní na 112 (nebo jenom se sanitkou, hasiči a policií). Na akci „ Já, hrdina jsme hráli různé situace, co se můžou stát, např. požár, nehoda, útěk z vězení atd. Nejzajímavější profese je podle mě záchranka, protože když má třeba někdo popáleniny, tak se na to ani koukat nemůžu a oni musí a zvládají to! Nejvíce se mi líbilo, že jsme si mohli všechno vyzkoušet. (Anetka).

Zpracovala: Mgr. Š. Tomanová