Dílna plná koček!

V hodinách pracovních činností se žáci pátých tříd 28. ZŠ rozhodli udělat radost budoucím prvňáčkům. Protože v letošním školním roce již pracují ve školní dílně, kde se seznamují s různými druhy materiálů a používají různé druhy ručního nářadí, rozhodli se vyrobit dřevěnou kočičku. Práce nebyla jednoduchá. Museli rozměřovat, řezat, brousit, pilovat, vrtat a slepovat. K dokončení výrobku použili koženku na oči, uši, tělo a drátky na vousky. Žáci pracovali s chutí, protože chtěli budoucím prvňáčkům udělat takovou radost, jakou měli oni z dárku v den svého zápisu.

"V úterý 5. ledna jsme na pracovních činnostech vyráběli kočičky ze dřeva jako malý dárek pro budoucí prvňáčky. Každý žák ve třídě udělal jednu kočičku a já si myslím, že se nám to všem povedlo. Jako dárek na přivítanou do naší školy je to moc hezké. Práce byla trochu složitější, ale máme všichni radost z práce, kterou jsme odvedli. Doufáme, že se kočičky budou prvňáčkům líbit. Pracovat na výrobku mě moc bavilo a určitě si myslím, že úsilí nebylo zbytečné a že dárek alespoň trochu potěší." (V. Semlerová, 5. A)

"Dne 5. 1. 2016 jsme vyráběli kočičky ze dřeva pro budoucí prvňáčky. Nejdříve jsme obkreslili šablony hlavy a těla na připravené hranoly dřeva, potom jsme části začali vyřezávat. Někomu to šlo lépe, někomu hůře, ale nakonec se to všem podařilo. Potom jsme vyvrtali otvory pro oči, nos a pusu do vyznačených bodů. Nakonec jsme koženkou nalepili oči, uši a fleky na těle a přilepili ocásek, který jsme museli obrousit brusným papírem a zaoblit pilníkem. Místo vousků jsme dali kousky drátku. Z výrobků jsme měli radost a doufáme, že se i budoucím prvňáčkům budou líbit." (J. Kučera, 5. A)

"Žáci z 5. tříd vyráběli v úterý 5. ledna kočičky pro prvňáčky na zápis do prvních tříd. Kočičky jsou vyrobeny převážně ze dřeva. Na oči, uši a tělo použili žáci kůži. Nástroje, které používali, byly: pilka, vrtačka, pilník, hlubič, brusný papír a skládací metr. Výroba byla náročná, ale žáci ji dělali rádi. Snad se výrobek bude budoucím prvňáčkům líbit." (M. Doubková, 5. B)

Zpracovala Mgr. J. Divišová