Fotbal bez předsudků - 4.A

Fotbal bez předsudků

V úterý 23. září jsme jeli se třídou na hřiště 20.ZŠ na Slovanech na akci, která se jmenovala Fotbal bez předsudků. Na hřišti jsme se sešly 3 třídy – 2 z 20.ZŠ a my – 4. A z 28.ZŠ. Rozdělili jsme se do družstev. Nejdříve jsme si v našem družstvu rozdali barevné dresy. Po rozcvičce jsme zkoušeli kopat na bránu. Někdo se trefil a někdo ne. Pak jsme běhali slalom s míčem. Další úkol bylo skákání snožmo přes různě vysoké překážky. Když jsme si vyzkoušeli všechny fotbalové disciplíny, přesunuli jsme se na ragby. Ragby se hraje se šišatým míčem a hráči musí míč dopravit do branky. Ale hodně se při této hře strká, a proto se bojím ragby hrát. Fotbal se mi líbil víc.
 (Anna Pokorná)

Fotbal bez předsudků

V úterý 18. 9. jsme jeli v autobuse za 20. Základní školu na fotbalově hřiště. Hrálo se tam ragby a fotbal. Byla tam 3 stanoviště. Kromě nás tam byla i 2., 3. a 4. třída z 20. základní školy. U ragby byl trenér a ten mi dal přezdívku "jehelníček". Ragby je opravdu tvrdý sport.

U druhého trenéra jsme se připravovali na fotbal. U teřtího trenéra jsme hráli fotbal samotný, ale zahrál si ho jen ten, kdo chtěl. Byli jsme tam asi 3 hodiny. Potom jsme jeli autobusem zpátky do školy. Moc se mi to líbilo.

(Honza Kule)

Fotbal bez předsudků
V úterý 23. září jsme byli na sportovní akci „Fotbal bez předsudků“. Akce se konala na 20. ZŠ. Učili nás tam dva sporty – fotbal a ragby. Při fotbale jsme se nejdříve rozcvičili, pak jsme kopali míč přes zeď a ti lepší z nás se zkoušeli trefit do otvorů v plachtě, která zakrývala branku. Pak jsme skákali do výšky. Na ragby zbylo málo času. Kličkovali jsme mezi sebou, bouchali jsme do sebe a házeli jsme míč na ostatní děti. Celkově se mi akce docela líbila, proto jí dávám 8 z 10 bodů.
(Jiří Kučera)

Fotbal bez předsudků

Dne 23. 9. jsme jeli se školou na 20. Zš. Spolu s dětmi z ostatních škol jsme sportovali. Mohli jsme si vybrat mezi fotbalem a rugby. Já si vybral fotbal. Hráli jsme o postup- stříleli jsme góly přes zeď do branek, kličkovali jsme mezi fotbalisty či přeskakovali slalomové překážky. Já se dostal až na konec. Paní učitelka nám ještě dovolila zahrát si rugby, kde byl vtipný trenér, který nám dával různé přezdívky. Mě pojmenoval „tkanička“ , protože jsem si ji zavazoval. Akce se mi moc líbila, protože rád sportuji a byla velice zábavná.

(Peterka David )

Fotbal bez předsudků

V úterý se naše třída zúčastnila sportovní akce Fotbal bez předsudků. Bojovalo se ve fotbale a také v ragby.
Nejprve jsem se přihlásil do družstva fotbalu. Povedlo se mi vstřelit dva góly. Pak jsem si chtěl ještě vyzkoušet ragby. To bylo pro mne něco nového. Rozhodčí utkání dal každému hráči nějakou přezdívku – mě dal jméno Kšilt. Tak jsme se i zasmál.
Moc se mi celá akce líbila a už se těším na další.
( Matěj Šmíd)

(Foto. Mgr.Š.Tomanová)