Hudebně výchovný koncert

Hudebně výchovný pořad
     Po dvou náročných hodinách ve škole jsme vyrazili do Centra , přesněji do divadla Pluto.  V následující větě použiju slovo ,,čekárna“ …místo, ve kterém jsme strávili prvních 10 minut po příchodu. V čekárně jsme čekali, než sál opustí škola, která byla na pořadu před námi. Jenže bylo nás hodně, v malé čekárně,…s čímž asi projektant čekárny nepočítal a umístil spínače, a bohužel i vypínače světel na zeď. A co udělá dítě po češtině, matice a kilometrové cestě do Pluta, když vidí zeď……opře se!:)) Takže jsme měli před hudebně výchovným pořadem prvních 10 minut ještě světelně výchovný pořad. Ale teď už k věci…
      Celé to bylo vlastně o dvou věcech -  o vývoji nejen rockové hudby od 50. do 90. let , ale hlavně o zábavě. Myslím si, že všem se asi více líbila 2. polovina pořadu,…né že by ta první nebyla zajímavá. Málokdo ze sálu třeba věděl, že Lennona zastřelili jenom kvůli blbému podpisu. Nebo že nejznámější písnička od Rolling Stones byla Satisfaction. Prostě 2. polovina pořadu byla zábavnější. Třeba jsme napsali zpěvákovi nějaká slova, on se na ně kouknul a hned z nich složil písničku, kterou zazpíval ve stylu punku, rocku, pak je dokonce zarapoval,…prostě BOREC!!!
      Na rozloučenou nám oba muzikanti zahráli vtipnou, díky dataprojektoru vtipnými obrázky prošpikovanou písničku, kterou sami složili,..prostě BOMBA! Ani jsem se pak moc netěšil na němčinu, což samozřejmě není normální, když mám němčinu rád.
Učitelky prostě vědí, co vybrat.
                                                  Pavel Fotr, 8.A