Hygiena dutiny ústní - přednáška v 5. třídách

Koncem listopadu měla třída 5. B přednášku o zubech, kterou přednášela studentka vyšší odborné školy. Přichystala si pro ně moc hezkou prezentaci. Žáci byli rozděleni do třech skupin. Nejprve se naučili, jak si správně čistit zuby, aby neměli kaz. Potom si posílali plastové zuby a zkoušeli si je správně vyčistit. Potom dělala každá skupinka něco jiného: jedna měla rozdělit potraviny na zdravé a nezdravé, druhá měla vybrat ze zobrazených potravin, které obsahují nejvíce kostek cukru a třetí měla uhodnout, co by se mělo dělat, když sníme něco kyselého atd. Všem se přenáška moc líbila.

V. Jančová, 5. B

Koncem listopadu naší třídu 5. B navštívila dentální hygienistka. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, např. jak správně pečovat o zuby a jaké pomůcky k tomu používat. Poté, co jsme měli hlavu plnou vědomostí, jsme se pustili do práce. Rozdělili jsme se do tří skupin, ve kterých jsme si zkoušeli na umělých ústech, jak si máme pečlivě vyčistit zuby nebo účinně odstranit ze zubů kaz. Další aktivita se týkala jídla. Měli jsme vybrat čtyři jídla, která mají nejvíce cukru. Přednáška se mi moc líbila. Věřím, že moje zoubky budou ještě bělejší a s informacemi se určitě podělím i doma.

A. Dostálová,5.B

Zpracovala Mgr. J. Divišová