Krajské kolo Prezentiády

V letošním školním roce se naše škola poprvé zapojila do Prezentiády. Jedná se o soutěž v prezentačních dovednostech, která podporuje týmového ducha, kreativní tvorbu, vyjadřování, vystupování a spoustu dalších, v životě důležitých schopností člověka. Prezentiáda spadá hned pod několik předmětů, které se na základních školách vyučují, především se jde o informatiku, český jazyk a občanskou výchovu, ale v závislosti na zvoleném tématu protíná i další obory.
Tento rok měli žáci základních škol na výběr ze dvou témat: Co by kdyby a Co řešíme o přestávkách. Každý tým si mohl z témat vybrat a následně ho co nejpoutavěji zpracovat do prezentace v PowerPointu či Prezi. Naši školu reprezentoval tým ze 7. A. S tématem: Co by kdyby, ve kterém se zamýšleli nad tím, jak by vypadal život, kdyby lidstvo v budoucnu žilo ve virtuální realitě, uspěli v nominačním kole a spolu s dalšími 14 týmy z Plzeňského kraje postoupili do krajského kola.
Krajské kolo proběhlo dne 1. 4. 2022 na Mikulášském gymnáziu. Ačkoli to pro náš tým byla úplně první zkušenost se soutěží tohoto formátu, získali jsme krásné 5. místo. Od poroty poté žáci dostali zpětnou vazbu, kterou mohou využít k rozvoji svých prezentačních dovedností a zužitkovat v dalším ročníku Prezentiády příští rok. Adéle, Vojtovi a Leontýně gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Zpracovala: Bc. Kateřina Chu
Fotografie: Facebookové stránky Prezentiády