Le Manége - 4.A

Hurá na francouzský kolotoč

Jedno ráno se celá naše třída i s paní učitelkou Tomanovou, vypravila na plzeňské Náměstí Republiky, abychom si zajezdili na neobvyklém kolotoči. Na první pohled vypadal jako hromada železa. Vybrala jsem si vozítko ve tvaru ryby, kde už seděla má kamarádka Terka. Já jsem ovládala jízdu nahoru a dolů, Terka ovládala oči, uši a tlamu. Jízda byla super! Naše ryba lítala nahoru a dolů, valila oči doleva a doprava a plácala ušima, jako kdyby chtěla odletět. Škoda, že jízda byla jen 5 minut, chtěla bych alespoň půl hodiny. Pak jsme šli do Muzea loutek. Tam jsme si hráli s opravdovými loutkami a každý si pro sebe vyrobil jednu papírovou. Byl to skvělý den!

(Eliška Šiková)

Francouzský kolotoč LE MANÉGE CARRÉ SÉNART

Se třídou jsme byli na Francouzském kolotoči na náměstí v Plzni. Jeli jsme tam trolejbusem. Počasí se nám docela povedlo, nezmokli jsme. Na náměstí stál kouzelný kolotoč, který byl obrovský. Na kolotoči byla velká zvířata a malá zvířata. Všichni chtěli na velké zvíře, ale na mě s kamarádkou nezbylo místo, tak jsme byly na menším zvířeti. To bylo také moc pěkné. Jízda trvala asi pět minut. Rozhodně chci ještě na kolotoč s rodiči a se sestrou Deniskou jít. Určitě se jim to bude také líbit.
Potom jsme všichni šli ještě do Muzea loutek, kde jsme si vyrobili ploché loutky. Byly z papíru a používali jsme na výrobu šroubky a matičky.
Celý výlet se mi moc líbil.

(Adéla Schinabková )

Kouzelný kolotoč
16. září jsem byla se třídou na kouzelném kolotoči, který se na pár týdnů přestěhoval z Francie do Plzně. Přijel k nám, protože v roce 2015 bude Plzeň hlavní evropské město kultury. Kolotoč stojí na plzeňském náměstí Republiky vedle andělíčka. Svézt se tu můžete na roztodivných broucích, létajících rybách se sloním chobotem nebo na jednom ze tří bizonů. Jedna jízda stojí 50 korun, my jsme ale dostali volné vstupenky. Byl to nejhezčí kolotoč, který jsem kdy viděla.
(Karolína Brandová)

(Foto: Mgr.Š.Tomanová)