Máme svoji galerii

Máme svojí galerii

Školní klub výtvarných nadšenců představuje své práce v prvním patře budovy druhého stupně. Jdeme s kůží na trh a vystavujeme několik nejlepších reprodukcí obrazů slavných umělců. Kochat se můžete malbami inspirovanými obrazy Camilla Pissarra, Roye Lichtensteina, Clauda Moneta, Emila Noldeho, Vincenta van Gogha, Augusta Renoira a Johna Williama Waterhouse. Výtvarný klub vznikl na 28. základní škole za účelem výzdoby školy, scházíme se ve středu odpoledne a věnujeme se různým projektům, které zkrášlují prostředí, kde trávíme tolik času. Obklopit se krásnými věcmi je jedním ze způsobů, jak si zlepšit každý další den.
Zdobíme židle v učebně výtvarné výchovy, spolužáci se od teď mohou dívat na barevné malby v budově druhého stupně a už pracujeme na výzdobě spojovací chodby prvního a druhého stupně.
Obrazy v prvním patře jsou výjimečné také tím, že jsme si prošli celým procesem a přípravou malby, napínali jsme plátno na rám, šepsovali jsme ho, pomalovali ho a nakonec přetřeli závěrečnou vrstvou damarového laku. Jako praví malíři.
Děkuji za profesionální přístup a ochotu věnovat se škole i ve volném čase celé naší výtvarné partě: Ádě (Dao Dan Le), Sofii Vápeníkové, Zuzaně Hrouzkové, Viktorii Menclové a Marii Jelínkové.

Mgr. Kateřina Hamplová (vedoucí výtvarného klubu)