Nakouknutí na Úřad práce Plzeň

Nakouknutí na Úřad práce Plzeň.

19. května 2014
 Pondělní ráno bylo skoro jako každé jiné, až na legraci, kterou jsme měli z toho, že ti chytří lidé z naší třídy (asi tak 4), kteří se dívají na „školu online“, oznamovali těm méně chytrým (ten zbytek z 27), že si vzali zbytečně učení na 8 h, protože dnes jdeme na přednášku na úřad práce.
Cílem dnešního dne totiž bylo, abychom začali přemýšlet o tom, na jakou školu bychom chtěli z devítky jít. Nebudu vám vyprávět, jak probíhala cesta tam, protože jsme jeli prostě normálně „třicítkou“, takže nuda.
Před vchodem do úřadu nám paní učitelka řekla jednu větu, nepomatuju si, jak přesně zněla, ale buď že máme zachovat, nebo vytvořit dobré jméno naší školy, takže jsme museli všechny zdravit.
V jedné kanceláři nám paní úřednice vysvětlila, podle čeho si máme vybírat budoucí povolání, a dokonce nám byly poskytnuty materiály s podrobnostmi o různých povoláních, abychom věděli, co k jejich vykonávání budeme potřebovat, a u toho bych ještě rád chvilku zůstal. Třeba u manažera mě překvapilo, že je potřeba mít rychlé reakce (pohotovost). Nebo na pilota je potřeba mít dobře vyvinutou chuť a čich, zřejmě po chuti nebo pachu poznají, jakým směrem mají letět.
Na konci besedy si každý z nás na počítači vyplnil dotazník, podle kterého jsme zjistili, na jaká povolání se hodíme. Bohužel dva počítače pro 27 lidí je prostě málo, takže to chvilku trvalo.
Po příjezdu do školy nás čekala už jenom čeština, výtvarka, oběd, hudebka a tělocvik…, začínám přemýšlet o tom, jestli je „jenom“ to správné slovo.
Tento den bych hodnotil jako velmi povedený, no rozhodně lepší než matika.

Pavel Fotr 8. A