Návštěva 4. C v ZPČ muzeu - Cesta do pravěku

V pátek 7. 2. 2020 jsme se se třídou vydali do Západočeského muzea. Byli jsme na výukovém programu Cesta do pravěku. Tam jsme umisťovali na osu kartičky, na kterých byly napsány časové úseky. Poté jsme mleli mouku. Také jsme navštívili výstavu Svět středověkých her. Stříleli jsme z kuše a hráli na Psalterium. Moc se mi to líbilo. (Klárka)
V pátek jsme byli v Západočeském muzeu. Nejprve jsme byli na programu, který se jmenoval Cesta do pravěku. Každý z nás dostal dřevěnou kartičku, na které byla napsaná nějaká doba např. doba kamenná. Potom jsme si mohli umlít mouku starověkým způsobem. Pak jsme šli na výstavu jménem Svět středověkých her. Mohli jsme si tam toho spoustu vyzkoušet, ale mě nejvíce zaujala hra kuželky. Moc jsem si to užila. (Kája)
V pátek 7.2. jsme byli v Západočeském muzeu. Nejprve jsme byli na prohlídce/přednášce, která se jmenovala Cesta do pravěku. Nejvíc se mi líbilo starověké mletí mouky. Poté jsme si byli prohlédnout středověké hry. Nejvíc se mi líbil nástroj ve tvaru kalhotek, na který se brnkalo. Nejlépe se mi brnkala písnička „Pod naším okýnkem“. Moc jsem si výlet užila. (Emma)
Navštívili jsme muzeum. Byli jsme na výstavě Cesta do pravěku a to bylo o celém pravěku i o kovech a mlela se tam i mouka po keltsku. Druhá výstava byla ještě lepší – jmenovala se Svět středověkých her. Byl tam výborný hudební nástroj, a dokonce jsme tam stříleli z kuše. Nejlepší byl ten hudební nástroj. (Tomáš)
7. února jsme navštívili Západočeské muzeum. Měli jsme prohlídku Cesta do pravěku a Svět středověkých her. V prohlídce pravěku jsme si na časové ose ukazovali, kde končí pravěk a v jakém čase se začala vyrábět lžíce. Na prohlídce středověkých her jsme si mohli vyzkoušet různé hry. Nejvíc se mi líbil nástroj ve tvaru kalhotek. Výlet se školou jsem si moc užila a bylo to moc hezké. (Stella)

Foto: Kateřina Boháčová
Zpracovala: Mgr. Štěpánka Tomanová