Ohlédnutí za vánočním zpíváním

Stalo se již tradicí, že žáci naší školy se začínají v průběhu listopadu scházet na nácvik vánočního programu do Regensburgu. Vlastní výběr žáků vždy závisí na chování v průběhu roku ve škole a na jejich přístupu k nácviku. Přijít může opravdu každý, kdo má chuť zpívat. V letošním roce byl zájem poměrně velký, takže na vlastní vystoupení do Regensburku byla i řada náhradníků. V listopadu a prosinci jsme měli celkem pět hlavních zkoušek, ostatní nácvik probíhal každý den ráno před začátkem vyučování a byl dobrovolný. Je třeba ocenit a pochválit žáky, kteří chodili pravidelně. Ještě jeden zásadní rozdíl v letošním roce byl z hlediska složení žáků. Většinové zastoupení měli tentokrát žáci 1. stupně a žáci 2. stupně tentokrát pouze doplňovali. Program byl zcela nový, texty byly náročné a je třeba ocenit, že to všichni zvládli na výbornou. Doufám, že dodatečné poděkování malým i větším zpěvákům bude „hnacím motorem“, který je posune zase příště dál. Vystoupení, která proběhla, udělala jistě radost vám, vašim blízkým, kamarádům a ostatním. I já děkuji za setkání s vámi.
 „Hudba je řeč andělů a zpěv je odpočinkem pro duši, počátkem pokoje. Uklidňuje rozbouřenou mysl a usmiřuje hněv. Připravuje lidi k lásce a překonává vzdálenost mezi lidmi.“

Zapsala: Mgr. Jana Vacátková