Ples osmadvacítky se Saxánou

V pátek 7. února 2014 se učitelé, zaměstnanci, rodiče žáků i bývalí žáci 28. ZŠ Plzeň sešli na parketu restaurace Na Spilce v Plzni. Konal se tu v pořadí již 41. ples naší školy.

Taneční víření tradičně zahájila milým přivítáním ředitelka školy Pavla Jedličková a pak již parket zrůžověl pompony malých i větších roztleskávaček, které nám dospělým zase ukázaly, co to je rytmus a radost z pohybu. Program zpestřily i dívky z klubu KAerobic Plzeň svým vystoupením se švihadly. Potlesk za jejich výkon byl zcela zasloužený.
Čekání na „půlnoční“ vystoupení učitelek, vychovatelek a přítelkyň školy si „plesovníci“ zkrátili tancem, ke kterému hrála a zpívala skupina W - band se svými sólisty. Nutno přiznat, že občas si zpíval společně celý parket.
Hodinu před půlnocí to přišlo. Parket zaplnily Saxány s košťaty a ukázaly nám, jak takový slet čarodějnic vypadá. Některé masky vypadaly dost strašidelně, ale tváře pod nimi se usmívaly a vyzývaly k potlesku za tanec i odvahu.
Čas do půlnoci vyplnilo losování tomboly a pak už se parket opět zaplnil tancechtivými účastníky.
Ples se chýlil ke konci, ale ještě musela zaznít pořádná polka a nezbytné hity jako Na ptáky jsme krátký aj.
Děkujeme všem, kteří s námi přišli chvilku pobýt, a věříme, že se vám ples líbil a že jste si odnášeli z plesu nejen výhru z tomboly, ale také dobrou náladu a protancované střevíce. Na viděnou zase za rok.
Napsala: J. Tauchenová
Zpracovala Jana Tomanová