Podzimní akce ve třetích třídách

PODZIMNÍ ve třetích třídách

Ohlédnutí za podzimními akcemi dětmi ze třetích tříd

PROCHÁZKA PO PAMÁTKÁCH PLZNĚ

Dne 3. října jsme šli s paní učitelkou na výlet na náměstí Republiky a po památkách města Plzně. Viděli jsme. Divadlo J. K. Tyla, synagogu, Studijní a vědeckou knihovnu, katedrálu sv. Bartoloměje s andělíčkem "vošahlíčkem", plzeňskou radnici, Morový sloup, fontány na náměstí. Fontány znázorňují chrtici, velblouda a anděla. Tyto symboly patří také do našeho plzeňského znaku. Procházku jsme zakončili v Pivovarském muzeu, kde jsme prošli plzeňským podzemím. Trasa, kterou jsme procházeli byla dlouhá 800m, v podzemí bylo chladno a vlhko. Dostali jsme helmy kvůli bezpečnosti a museli jsme se držet blízko sebe, abychom se neztratili, jelikož je podzemí plné chodeb, sklepů a studní. Byly vybudovány pod městem Plzní ve 14. století. Nejvíce z celého výletu se mi líbilo na procházce v podzemí.

Nataly Kycáková, 3.A

PAMÁTKY PLZNĚ, EXKURZE DO PLZEŇSKÉHO PODZEMÍ

3. října jsme s naší třídou a paní učitelkou podnikli výpravu do centra města Plzně. Prohlédli jsme si tyto památky: kostel sv. Bartoloměje, Morový sloup, domy na náměstí Republiky, Divadlo J.K. Tyla, synagogu a renesanční radnici. Pak jsme šli do historického podzemí. Podzemí měří 18 km, prohlídková trasa pouhých 800 metrů. Došli jsme až k replice mlýnského kola. Mě se nejvíce líbila návštěva Studijní vědecké knihovny a studovny. Naší třídě se tato exkurze také moc líbila.

David Macner, 3.A

PLZEŇSKÉ PODZEMÍ

Plzeňské podzemí se nachází v historickém centru města, těsně pod náměstím. Vzniklo proto, že tam staří Plzeňané uchovávali jídlo, chladili pivo, dokonce tam také budovali studny. V neposlední řadě fungovalo jako úkryt před nepřítelem. I my s naší třídou jsme se tam byli podívat. Dostali jsem síťky a helmy kvůli bezpečnosti a mohli jsme se vydat na prohlídku. Dole v podzemí to vypadá jako klubíčko smotaných chodbiček. Viděli jsme tam velké mlýnské kolo, dělo, staré plány chodeb, studny, pozůstatky keramického nádobí i kostí. Celá prohlídka byla velmi zajímavá a poutavá.

Kateřina Tremlová, 3.B

CVIČENÍ V PŘÍRODĚ

24. října jsme šli celý 1. stupeň na cvičení v přírodě do lobezského parku. Děti byly rozdělené do 30 skupin a postupně procházely 18 stanovišť, které si pro nás připravily paní učitelky. Zaujaly nás nejvíce stanoviště s první pomocí, golfem, orientací na mapě, dále také třídění odpadu, testy na řešení nebezpečných situací (požár, krádež), poznávání přírodnin, hry na přesnost a obratnost i dopravní výchova. Konec této akce završil orientační běh. Akci pořádáme každý rok a myslím, že se všem dětem moc líbila.

Adéla Ryšavá, 3.A

Před podzimními prázdninami jsme byli s dětmi z celého 1. stupně na cvičení v přírodě v lobezském parku. Plnili jsme velké množství úkolů. Celkem nás bylo 30 týmů. Můj tým se jmenoval Koala. Házeli jsme například kroužkem, zahráli jsme si golf, určovali jsme světové strany a učili jsme se jak dát první pomoc a zachránit člověka. Den se mi moc líbil, myslím že i ostatním dětem. Náš tým obsadil 2. místo!

Leontýna Dvořáková, 3.A

O ZLÉM DRNDOVI

Koncem září jsme šli s dětmi do divadla Alfa na divadelní představení O zlém Drndovi. Hlavní postavy byly chlapec Karlík, pejsek Bobík, holčička Dáša a samozřejmě Drnda. Příběh byl o tom, že Karlík zbožňoval pohádku O zlém Drndovi, kterou mu každý večer četla jeho babička před spaním. Karlík se babičky pořád vyptával, jak ten Drnda asi vypadá. Babička mu odpověděla, že si ho každý může představit jinak. A tak se Karlík rozhodl, že si svého Drndu vymyslí. Jednoho večera se vydal sám ven do parku na pískoviště a vymyslel si pejska Bobíka i Drndu. Drnda byl však na půl hodný a na půl zlý, přesně takový, jak si ho Karlík představoval. A tak se stalo, že Drnda zavřel Karlíka a Bobíka do klece, aby si z nich mohl udělat polévku. Ale oba měli štěstí, protože kolem šla zrovna holčička Dáša a nabídla jim pomoc. Vysvobodila je legrační písnička, kterou Drndovi zazpívali a mohli utéci až ke Karlíkovi domů. Doma si všechno vyslechla babička a hned věděla, jak se Drndy zbavit. Dala Karlíkovi koblížky a on díky nim na všechno zlé zapomněl. Nezapomněl však na pejska Bobíka, který už Karlíkovi zůstal napořád.

Tonda Svoboda, 3.A

MAGICKÝ KOLOTOČ - PLZEŇ

Magický kolotoč přivolal milióny návštěvníků. Pochází z Francie. Plzeň je pouze 7. město navštívené tímto kolotočem. Nyní už ho v Plzni nenajdete. Byl vystaven na náměstí města Plzně. Co se tam vlastně děje? Posadíte se na Vaše oblíbené zvíře...vyčkáte...a...začnete se točit! Pak už jen taháte za různé páčky, které s tím plechovým zvířetem hýbou. Na tomto kolotoči jsme byli společně s naší třídou i paní učitelkou. Měli jsme možnost prohlédnout si zvířata ze všech stran a vylézt si na jakékoli, které nás zaujalo. Moc se mi tam líbilo a myslím, že i ostatním dětem.

Dominika Hornová, 3.B

KOLOTOČ, návštěva MUZEA LOUTEK

Chcete znát můj názor na starý skoro historický kolotoč? V září jsme byli se třídou na plzeňském náměstí, abychom se svezli na kolotoči. I když bylo ošklivé počasí a mrholilo, i tak jsme byli všichni moc spokojení.  Zuzka byla na rybce, Kuba na lišce a já se svezla na býkovi. Možná to ani býk nebyl, ale mě ho to připomínalo :o). Po návštěvě kolotoče jsme se vydali do Muzea loutek, kde jsme si mohli každý sám vytvořit podobným způsobem - z dílků, šroubků a matiček malé zvířátko, které jsme si pak odnesli domů. Akce byla báječná.

Kateřina Tremlová, 3.B

KOLOTOČ

V září jsme byli na Náměstí Republiky v Plzni, kde byl umístěný kolotoč z Francie. I když bylo ošklivé počasí, všem se tam moc líbilo. Eliška s Kubou byli na rybě, já byla na býkovi. Potom jsme si zkoušeli různé páčky, které byly připevněné na zvířatech. Byl tam i jeden býk, který dokonce bučel. Bylo to moc hezké a zajímavé.

Tina Šonková, 3.B