Příběhy páťáků pro prvňáčky

Dne 11. 1. 2016 byli žáci 5. A předat v 1. A 2. díl slabikáře UŽ ČTEME A PÍŠEME SAMI. Prvňáci četli příběhy, které jsme napsali na počítačích. Níže si můžete přečíst postřehy žáků 5. A.

Dne 11.1. 2016 jsme byli v 1. A. Předávali jsme prvňáčkům 2. díl slabikáře. Já jsem předával Davídkovi, byl šikovný. Četli jsme s Davídkem pohádku, která se mu líbila. Pak jsem mu dal slabikář. Davídek se těší na malá písmenka. Měl jsem radost, že se Davídkovi líbí slabikář. (Daniel Kosnar)

Dnes jsme prvňákům dávali slabikáře. Můj „svěřenec“ se jmenoval Kiki (Kristián). Četl můj příběh Vánoční problém, který jsem vytvořil na PC. Četl zvláštní metodou, že nejprve četl písmena a pak slova. Byl velmi šikovný a dostal 2. Díl slabikáře. Celá akce byla příjemná. (J. Kučera)
Na začátku týdne jsme šli do 1. A, protože jsme prvňáčkům měli dát 2. díl slabikáře, ale prvňáčci museli nejdřív přečíst náš příběh. Prvňáčci to zvládli, takže jsme jim dali další díl slabikáře. Prolistovali si jej a udělali jsme pár fotek a šli jsme do třídy. Celý program se mi moc líbil. ( M. Kořenek)
V pondělí šla 5. A. do 1. A., aby předali páťáci prvňáčkům nový slabikář. Prvňáčci museli přečíst příběh, který jsme jim na počítačích připravili. Když jsme jim předali slabikář, tak jsme si ho s nimi prohlédli. Zaujalo mě, jak hezky prvňáčci četli. Myslím, že se to všem líbilo. (Majda Písková)