Projekt Edison očima dětí

V pátek 30. května měli naši žáci poslední možnost se pobavit s našimi hosty – s Benem ze Singapuru, Josephem z Egypta, Ziarlou z Filipín a Bindu z Indie. Vyzkoušeli si kostým, který nosí chlapci na Singapuru, zahráli si hru chupti. Rozvlnili se v egyptských rytmech, okusili slaná semínka melounu z Filipín a viděli krásné tradiční šaty z Indie. Jak vnímaly děti projekt Edison?

Líbila se mi videa z Egypta, Filipín, Singapuru i Indie. Naučila jsem se nějaká slova hindsky a arabsky. Všechny projekty byly pro mě něčím novým a všechny země byly výjimečné. Nikdy jsem naživo před sebou neviděla Egypťana, Filipínku ani holku z Indie.  (Míša Novotná  6.B)
Projekt Edison se mi líbil, protože jsem se mohla seznámit s novými lidmi a jejich kulturou. Zaujalo mě, kolik zákonů mají v Singapuru. Líbilo se mi, že si s námi studenti povídali. Nejlepší mi přišel Joseph, protože byl zábavný…….Myslím si, že projekt měl pomoci tomu, abychom si uvědomili, že přestože jsme každý jiný, dokážeme si spolu povídat a je dobré se dozvědět něco o jiných zemích a jejich kulturách.    (Anna Hostašová 7.A)
Myslím, že se tento projekt uskutečnil, abychom tolerovali lidi z jiného konce světa a nesoudili je jen podle vzhledu a rasy.  (Václavková 7.A)
Tento projekt se mi rozhodně líbil, brala jsem to jako přínos nových informací o tom, jak se žije i mimo Evropu. Bylo to užitečné, nejen tím, že celý den byl v angličtině, ale i proto, že nám naši hosté představovali svou rodnou zem . Rozhodně jsem se spoustu věcí dozvěděla a tento projekt bych doporučila i příští rok. Přiznejme si, kdy bude zase ta příležitost se setkat s klukem ze Singapuru? Asi jen tak ne. Jenom bych ráda dodala, že to byli nádherní lidé.  (Daniela Šedivcová 8.A)