Školní kolo recitační a řečnické soutěže

Ve středu 7. ledna se konalo u nás na škole v učebně němčiny školní kolo recitační soutěže a řečnické soutěže Mladý Démosthenes.
O první příčky mezi sebou soutěžili vybraní žáci šestých a sedmých ročníků a osmáci proti žákům z deváté A.
Soutěž zahájila milým přivítáním paní učitelka Broulíková. Nejprve jsme si vyslechli skvělé výkony soutěžících v recitaci básní. Poté následovala rétorická soutěž. Zpočátku panovala u soutěžících nervozita, která se ale postupně ztrácela s uvolňující se atmosférou soutěže.
Porota skládající se z vyučujících češtiny měla nelehký úkol vybrat z tak talentovaných soutěžících ty nejlepší.

V recitační soutěži postoupili do obvodního kola za 3. kategorii Sabina Fotrová ze 7. A a Martin Ježek z 6. A, za 4. kategorii Tomáš Mráz z 9. A a Magdalena Kolesová z 8. C.
V řečnické soutěži nás bude v okresním kole reprezentovat Sabina Reissmannová ze 7. A a Josef Kadlec z 8. C.

Soutěžení pro mne znamenalo zajímavou zkušenost.
                                                                                                                                                                                                                                           Tereze Richterová, 8. C, J. Tauchenová