Školní výlet na Švihov

V pátek 20. června probíhaly na 2. stupni školní výlety a naše třída se spolu se 7. C vydala na vodní hrad Švihov.
Sešli jsme se ráno na Hlavním nádraží a chvíli jsme čekali, než dorazí všichni (ale některých jsme se nedočkali), a pak jsme nastoupili na vlak.
Cesta vlakem byla pohodlná, ale i tak jsme byli rádi, když jsme ve městě Švihov mohli vystoupit.
Na první pohled se zdálo, že hrad stojí nedaleko a že cesta nebude dlouhá, ale když jsme pak chodili polem a několikrát na nás pan učitel Kotál zavolal, že jdeme špatně, a tudíž jsme se museli vracet, už nám to tak krátké nepřišlo.
Než jsme vstoupili na území hradu, museli jsme se několikrát vyfotit. Paní učitelka Broulíková chtěla, aby fotky byly originální, a tak po nás byla požadována dokonce i stojka, kterou však nakonec předvedl jen pan učitel Lepší.
Než začala prohlídka, bavili jsme se tím, že jsme si hráli s kočkami, které na hradě byly, a taky jsme si koupili párky v rohlíku.
Prohlídka byla zajímavá, většina z nás ale zkoumala, jak vrže původní podlaha na hradě. Zaujalo mě, že do zdí byl údajně zazděný mnich a strčení prstu do jeho řitního otvoru mělo plnit přání. Zkoušeli to ale spíš kluci, my holky jsme si přání radši nechaly ujít.
Cesta zpátky byla trochu znepříjemněná tím, že na poli to hodně smrdělo, ale nakonec jsme se zacpaným nosem došli na vlak a včas jsme dojeli zase do Plzně.
Anna Hostašová, 7. A