Školní zájezd do Anglie byl epický!

V neděli 8.6.2014 jsme z Plzně vyrazili na týdenní výlet do Londýna. Cesta tam trvala celkem 17 hodin. Projížděli jsme Německem, Belgií a Francií, kde jsme se nalodili na trajekt, se kterým jsme přepluli kanál La Manche a vylodili se v Doveru v Anglii.
            Po dlouhé cestě jsme konečně dorazili do Londýna. To ovšem bylo úplně něco jiného než v Plzni. Jezdí se tam vlevo, takže silnice, křižovatky,… to byl prostě chaos a všude bylo plno lidí. Na druhou stranu se mi líbily cihlové a kamenné stavby, které jsou pro Anglii celkem typické a ani ne to, že tam bylo hodně přistěhovalců, ale to, že v Anglii přistěhovalecké menšiny tolerují, nejsou nijak odsuzováni a respektují se navzájem.
V Londýně nás čekala celodenní pěší procházka města. První zastávkou bylo známé vyhlídkové kolo London Eye, ze kterého jsme mohli vidět nejen spoustu významných budov, ale i řeku Temži. Poté jsme si prošli City of Westminster - viděli jsme Big Ben, Houses of Parliament, Buckingham Palace, Downing Street, Piccadilly Circus, Čínskou čtvrť, Trafalgar Square a navštívili jsme i Národní galerii.
            Večer, po této náročné procházce jsme se seznámili s našimi rodinami, do kterých jsme přijížděli večer a ráno zase odjížděli zpátky do Londýna. My jsme se naštěstí dostali do dobré rodiny, která s námi komunikovala, dobře vařila a dokonce měli i malé dítě, se kterým jsme hráli fotbal, a byli jsme za to rádi.
            Následující tři dny jsme měli každý den tři hodiny výuku. Vyučovala nás rodilá Angličanka, takže nás to nutilo komunikovat s ní pouze anglicky a mohli jsme si dobře vyzkoušet, jaké je mluvit s anglickým rodilým mluvčím. Bylo to velmi zajímavé a po ukončení této výuky jsme všichni dostali certifikát.
            Během těchto dní pobytu jsme chodili i na další procházky po Londýně. Navštívili jsme Přírodopisné a historické muzeum, ve kterém jsme si mohli prohlédnout mnoho zajímavých expozic. Nejzajímavější byly asi mohutné kostry dinosaurů a simulátor zemětřesení, kde jsme si ho mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Prošli jsme si i Hyde Park, byli jsme na prohlídce letního královského sídla Windsor Castle a navštívili jsme i přímořské město Brighton, kde jsme si prohlídli Sea Life Centre a dokonce jsme se mohli namočit v moři. Voda byla sice studená, ale proč ne.
            V pátek, poslední den v Londýně, jsme navštívili bývalé sídlo králů a věznici Tower of London. Prošli jsme se po Tower Bridge a podívali jsme se i do St. Paul’s Cathedral, kde jsme vystoupali nespočet schodů a vyšli až nahoru na věž, kde jsme měli krásný výhled na celý Londýn. Na závěr jsme šli do Covent Garden a večer vyrazili autobusem zpět do České Republiky, do které jsme se vrátili druhý den v poledne.
            Výlet se mi moc líbil, viděla jsem spousty zajímavých míst, vyzkoušela si, jaké to je mluvit s někým, kdo se anglicky učí už od dětství a přineslo mi to mnoho nových zkušeností i zážitků. Určitě bych si to někdy ráda zopakovala.
Petra Čurdová, 9.A