Terénní výuka na druhém stupni základní školy je skvělým způsobem, jak propojit výuku s reálným světem a motivovat žáky k aktivnímu učení. Výuka podporuje týmovou práci a spolupráci mezi žáky. Pracovní listy a úkoly mohou žákům pomoci lépe porozumět učivu a aplikovat ho v reálném prostředí. V Plzni a okolí existuje mnoho zajímavých míst, které lze využít pro výuku předmětů jako matematika, fyzika, přírodopis a zeměpis.
Jedním z nejzajímavějších míst je historické centrum, které nabízí mnoho možností pro výuku matematiky. Naši žáci zde například zjišťovali rozměry kašny, počítali její objem nebo se dozvěděli zajímavosti o Mlýnské strouze. Dalšími zajímavými místy jsou park Homolka či louka u sv. Jiří, která nám poskytla skvělou příležitost pro výuku přírodopisu a zeměpisu v šestých a sedmých třídách. Deváté ročníky se měli možnost seznámit s flórou kolem hradu Radyně a prostudovat místní geologické útvary.
Terénní výuku si všichni užili, smilovalo se nad námi i počasí a po několika deštivých dnech nás celý den provázelo sluníčko.
Zpracovala: Mgr. Kateřina Šmausová