Den před podzimními prázdninami si žáci druhého stupně vyzkoušeli trochu jiný způsob výuky. Celý den strávili venku a ve skupinách plnili úkoly z přírodovědných předmětů. Každý ročník měl připravené své stanoviště a pracovní list, který obsahoval různorodé úlohy.
6. ročník se pohyboval v prostoru naučné stezky Lesopark Homolka. Žáci se učili pohybovat se za pomoci GPS souřadnic, porovnávali své výkony ve skoku do dálky s různými druhy zvířat nebo počítali potřebné rozměry plachty na dětské pískoviště.
Sedmáci se vydali na cestu kolem řeky Úslavy. Měřili délku své trasy, počítali rychlost protékající vody v řece a zjistili, že stáří stromu lze zjistit i podle obvodu kmene.
Osmé třídy blíže poznávaly centrum města. Žáci měli za úkol zakreslit do mapy významné body v centru města, zjistit objem kašny a třeba i to, k čemu vlastně sloužila Mlýnská strouha. U stadionu si vypočítali rychlost svého běhu a naučili se odhadovat a měřit obvody kruhu.
Nejstarší žáci naší školy se vydali nejdále. Trasa zavedla deváté třídy na Radyni. Cestou žáci zjistili význam lomu, určovali druhy hornin a měřili, kolik vlastně ušli kilometrů.
Všichni si tento den velmi užili, zjistili nové skutečnosti, vyzkoušeli si jiný způsob výuky a uvědomili si, že školní učivo je opravdu využitelné i v reálném světě. Během terénní výuky s námi spolupracoval i vesmír, a tak toho některé třídy využily a pozorovaly částečné zatmění slunce.
Zpracovala: Mgr. Kateřina Šmausová