Vánoční setkání

Vánoce vykouzlí úsměv na dětské i dospělácké tváři. Rádi sdílíme pocit radosti a hřejivého očekávání s rodinami našich žáků. Kouzelný podvečer plný světel a pohádkové atmosféry při Vánočním setkání na 28. základní škole je ta pravá chvíle, kdy žáci, rodiče i učitelé odhodí na chvíli své všední starosti a srdečně si přejí hezké svátky, smějí se a vzpomínají.
Děti z prvního stupně baví diváky svým vystoupením, tancem a zpěvem. Jejich starší spolužáci zase vystavují ručně dělané dárečky, ze kterých si návštěvníci mohou odnést domů ty, co jim padnou do oka. Letos jsme mohli obdivovat práci se dřevem, keramikou a papírem, korkem, látkou nebo plstí. Šikovné ruce druhostupňových dětí pro nás připravily vánoční dekorace, placky, cukroví, šité hračky pro děti i pro domácí mazlíčky, nádobí, betlémy, anděly, zahradní skřítky, lapače snů, ozdoby, módní doplňky a mnoho dalšího. Laskavé paní kuchařky napekly pro návštěvníky štrůdl, který z táců zmizel stejně rychle jako chlebíčky, a chodbami se rozlila vůně čaje a vánočního koření.
Pomyslnou třešničkou na dortu byl závěrečný průvod světel s překvapením, které prozářilo noční oblohu, k padesátiletému výročí vzniku naše škola zorganizovala oslavný ohňostroj.
Pocit sounáležitosti a vděčnosti v nás zůstává. Děkujeme všem přátelům školy.

Mgr. Kateřina Hamplová