Vodníci a podvodníci - program Ametyst, 4. A

V pátek 13. května 2016 jsme se zúčastnili programu Ametyst Vodníci a podvodníci. Ráno jsme se v 8 hodin shromáždili před školou a potom jsme šli s lektorkami a paní učitelkou do Lobezského parku. Když jsme došli k jezírku, rozdělili jsme se na dvě skupiny, ve kterých jsme se seznamovali a říkali jsme si, které vodní živočichy známe. Pak jsme se rozdělili na sedm skupin po třech a lovili jsme vodní živočichy v jezírku a podle klíčů jsme poznávali jejich názvy. Nakonec jsme si zahráli hru Na jepice. Program se mi moc líbil.

P. Bartička, 4. A

Dne 13. 5. 2016 jsme měli program Ametyst Vodníci a podvodníci. Byli jsme v Lobezském parku u jezírka, ve kterém jsme lovili živočichy a zkoumali jsme je a určovali je podle klíčů. Zajímavostí bylo, že jsme chytili čolka. Také jsme hráli pohybové hry, např. Pstruh a jepice.

K. Havánek, 4. A

V pátek 13. 5. 2016 byla 4. A 28. ZŠ na akci Vodníci a podvodníci, kterou pro nás uspořádali pracovníci z Ametystu. Akce se konala v Lobezském parku. Nejdříve jsme si zahráli hru Na potápníka, potom jsme lovili v jezírku různé živočichy, které jsme podle tabulky určovali. Vylovili jsme například larvy jepice, čolka, berušku vodní atd. Pak jsme si zahráli hru Na jepice, kdy jeden z nás byl pstruh a chytal ostatní, kteří byli jepice. Akce se moc povedla.

A. Svoboda, 4. A

Dne 13. 5. 2016 šla třída 4. A na program Vodníci a podvodníci, který se konal u jezírka v Lobzích. Hráli jsme tam různé hry a zkoumali jsme živočichy ve skupinách. Živočichy, které jsme vylovili, jsme zapsali a zakreslili do tabulky a vrátili je pak zpátky do jezírka. Nakonec jsme si zahráli hru Na jepice. Program se všem moc líbil a tento program bych doporučovala všem.

Lenka Hoang, 4. A

V pátek 13. 5. 2016 jsme měli program Vodníci a podvodníci v parku Lobzy. Na úvod jsme se rozdělili do skupinek a říkali jsme si, jak se jmenujeme a co budeme dělat. Zahráli jsme si různé hry o rybách, a pak jsme šli lovit nějaké živočichy z jezírka, které jsme zapsali do tabulky. Lovili jsme pomocí sítka a pinzety. To by nikdo nevěřil, že v těch malých jezírkách může žít čolek! Na závěr jsme hráli hry a moc jsme si to užili.

A. Jelínková, 4. A

Zpracovala: Mgr. J. Divišová