Závěrečné slavnostní vyřazení žáků deváté třídy

… Vážená paní ředitelko, učitelé, hosté, milí spolužáci!

„Vítáme Vás na závěrečném vyřazení žáků deváté třídy. Osud nás před devíti lety přivedl na společnou plavbu vodami základního vzdělávání na 28. základní škole. Dnes po všech těch zdánlivě nekonečných trápeních, ale i radostech přišel čas změnit palubu i posádku. Naše působení zde se nachýlilo ke konci a nikdo s tím nic neudělá. Po víceméně úspěšných přijímacích zkouškách na střední školy a učiliště se budeme muset rozloučit……..“

Takto začínal projev letošních deváťáků na jejich slavnostním vyřazení ze základní školy, které se uskutečnilo 22. června ve vestibulu osmadvacítky. Všichni si dali za úkol připravit příjemné setkání rodičů, učitelů a žáků, při kterém nechyběla nostalgie nad vzpomínkami, co kdy provedli, ale i radost, že se všichni dostali na školy, které si vybrali, a šance, že jim studium dobře půjde, je tak hodně velká.

Aby se jen neslzelo, předvedli naši deváťáci i to, proč se o nich říkalo, že jsou takoví hraví. Diváci se bavili při fiktivním rozhovoru Nikity s Janem Ámosem Komenským, zhlédli vymazlenou prezentaci s medailonky všech žáků 9. A a na závěr si mnozí přítomní pobrukovali chytlavou melodii písničky, jejíž slova o školních letech si deváťáci vymysleli. Malý raut na závěr akce byl příjemnou tečkou za společně stráveným odpolednem.

Tak tedy, přátelé, i já přeji pohodovou plavbu středním školstvím a stejně povedou posádku, která vám pomůže plout i ve chvílích, kdy moře nebude příliš klidné a vítr přestane foukat správným směrem.

Sepsala Mgr. Jitka Tauchenová, TU 9. A

Zpracovala Jana Tomanová