Mimořádná cena za keramické práce našich žáků v celostátní výtvarné soutěži Lidé a roboti při práci

Celostátní výtvarnou soutěž vyhlásil Výzkumný ústav bezpečnosti práce jako součást evropské kampaně Zdravé pracoviště. Nad soutěží převzalo záštitu Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci se Státním úřadem inspekce práce, Českomoravskou konfederací odborových svazů a společnosti CERVA Group. Cílem soutěže bylo, aby se mladí lidé zamysleli nad tím, jak bezpečně pracovat s digitálními technologiemi a jak by jejich využití ulehčilo současnou i budoucí práci nás všech.

14. 5. 2024 předaly náměstkyně ministra práce a sociálních věcí Zuzana Freitas Lopesová a poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Vladimíra Lesenská ceny a diplomy vítězům této soutěže. Paní náměstkyně ocenila nápaditost a nadhled, se kterým k tvorbě mladí lidé přistoupili. Poděkovala jim i jejich učitelům za jejich zdařilá díla. Soutěže se zúčastnilo 102 škol z celé ČR.
Mimořádnou cenu za invenci a kreativitu získalo také šest naších žáků za svá keramická díla – Vincent Knoflíček z 2.A, Václav Kotlaba z 2.A, Lucie Mauleová z 3.B, Kateřina Fialová ze 6.B, Tereza Kudějová ze 6.A a Sára Senášiová z 8.B. Na slavnostní akt, který se konal v Praze v Poslanecké sněmovně, byli pozváni společně s paní ředitelkou Pavlou Jedličkovou a s paní učitelkou Janou Tomanovou. V rámci této slavnostní akce se zúčastnily všechny úspěšné děti i se svými doprovody komentované prohlídky budov Poslanecké sněmovny.

Jana Tomanová