Ohlédnutí se za 1. pololetím

Vážení čtenáři,
kalendářní rok se nenápadně přehoupl v druhou půli. Bohužel počáteční optimismus, který nás prvního září vyprovázel cestou do školy, nás zase rychle opustil. Všemi omílaný „coroňák“ se nás drží zuby, nehty. Abychom před ním naše děti ochránily, byly jsme nucené ukončit náš celodružinový projekt „Kouzlo barev“ předčasně. Což nás mrzí o to víc, když víme, jak moc děti hnědý i fialový týden bavil. Není ale nutné plakat nad rozlitým mlékem. S naší maskotkou, slečnou Malířkou, se neloučíme na dobro. Věříme, že se k nám v příštím školním roce vrátí v celé své kráse, aby nás provedla paletou barev.
I přes nutnost dodržování hygienických opatření jsme se však snažily dětem nabídnout pestrý program her a činností. Chodily jsme ven, tvořily různé výrobky, hrály jsme hry a povídaly si o změnách v přírodě. S počátkem adventu nás každý týden při on-line setkáních navštívily osobnosti spojené s předvánočním obdobím. Dlouhé těšení na Vánoce jsme si zpříjemnili i pravidelným otvíráním adventních kalendářů a nutno podotknout, že v každém oddělení jsme měli kalendář opravdu kouzelný a velmi originální.  Děti jsme rovněž překvapily vyhlášením vítězů v soutěži nejúspěšnějších sběračů plechovek. Malí sběrači obdrželi za svou snahu sladkou odměnou a my jim opětovně gratulujeme. Den před vánočními prázdninami nás navštívil Ježíšek. Do každého oddělení nadělil stolní hokej a s dárky nezapomněl ani na naše čtvrťáky a páťáky, kteří z důvodu opatření byli v náhradních odděleních v budově prvního stupně.
Přejeme Vám, aby se Vás v novém roce drželo štěstí a hlavně zdraví, a abychom se zase brzy mohli všichni setkávat bez omezení.