STALO SE ČERVEN 2016

S koncem školního roku byla ukončena i celoroční hra Slavíme s Večerníčkem,  kterou pro děti připravily vychovatelky školní družiny 28. základní školy v Lobzích. Celkem v osmi etapách změřilo svoje síly přes 200 dětí. Všechny činnosti byly motivovány různými večerníčky.

Žáci získávali body do cestovních pasů. Na konci roku je spočítali a nejlepší ze všech oddělení byli odměněni návštěvou Muzea tisku. Proč zrovna muzeum tisku? Protože žáci celý školní rok zpracovávali svoje výstupy do novin, které nazvali Pohádkový večerník. Dětem se celoroční hra moc líbila a všichni už jsou zvědaví, co pro ně vychovatelky připraví na příští školní rok. To je však zatím tajemství, ale určitě se mají na co těšit.

I v letošním školním roce žáci v naší družině nadšeně sbírali plechovky a učili se o recyklaci a správném třídění odpadů. Ve spolupráci s firmou Rexam se nám podařilo nasbírat více než 130 kg hliníku. Výtěžek z recyklace plechovek bude věnován nemocným cystickou fibrózou. Děti kromě dobrého pocitu a nových vědomostí získaly od firmy Rexam také sladké odměny a nové hry do družiny.

Dne 15. 6. 2016 se vybraní žáci naší ŠD zúčastnili oblastního kola školních družin v atletice, které letos pořádala 14. ZŠ Plzeň. Po slavnostním nástupu závodníků ve 13,00 hodin se všichni odebrali na stanoviště jednotlivých disciplín. Soutěžilo se ve skoku dalekém, sprintu na 50m, běhu na 300m a hodu kriketovým míčkem. Sportovní morálku jsme posilovali válečným pokřikem „Dvacet osmičky – zlaté dětičky!“ Reprezentanti byli velice úspěšní, o čemž svědčí 19 bronzových, 6 stříbrných a 7 zlatých medailí, které si přivezli domů.

Ve středu 22. 6. jsme se slavnostně rozloučili s našimi žáky pátých ročníků. Celá akce byla velmi dojemná a nám se potvrdilo, že děti se navzájem dobře znají a že jsme všichni kamarádi. Páťákům jsme popřáli úspěchy na druhém stupni a potleskem jsme odměnili jejich pětiletou docházku do školní družiny. Oni nám na oplátku poděkovali za všechny zážitky a svěřili se, po čem se jim z družiny bude stýskat a co se jim líbilo nejvíce.